Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'i duygulandıran proje

SAMSUN HABER Haber Girişi : 23 Mart 2017 17:49
Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme birimi ve Rehberlik Araştırma Merkezi ortaklığı ile başlatılan "Tut Kardeşinin Elinden" projesinin tanıtım programı 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler
 Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme birimi ve Rehberlik Araştırma Merkezi ortaklığı ile başlatılan "Tut Kardeşinin Elinden" projesinin tanıtım programı 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler konferans salonunda gerçekleştirildi.

Suriye uyruklu çocuklar ile Piri Reisli gençlerin el ele girdiği konferans salonunda projenin tanıtımını  Okul Müdürü Mustafa Şahin yaptı.


 İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen yaptığı konuşmada duygulu anlar yaşadı.

Projenin diğer bütün okullara örnek olması gerektiğinin altını çizen ESEN, Ümran ve Aylan bebeği hatırlatarak bu çocuklara sahip çıkmalıyız dedi.


ESEN konuşmasına şöyle devam etti: "Ülkemize gelmek onların tercihi değil, kaderleriydi, bu süreçte onları destekleyerek adapte olmaları sağlamak bizim görevimizdir. Toplumun her kesimine örnek olması gereken bu projede emeği geçen tüm idareci ve öğretmenleri kutluyorum."

Necatibey İlköğretim Okulunda eğitim gören Suriye uyruklu öğrencilerle, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf gönüllü öğrencilerin buluşturulduğu projeyle Suriyeli çocukların ülkeye adaptasyonunun sağlanması için çeşitli etkinlikler yapılacak. Sosyal sorumluluk bilinciyle harekete geçirilen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Samsun'dan başlattığı Maarif Hareketi kapsamına alınan projeyi Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Emel Özün Akyıldız ve Handan Çelik ile birlikte Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE üyesi Hüseyin Akyıldız yürütüyor. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.