KILIÇ: YALAN SÖYLÜYORLAR

SİYASET Haber Girişi : 05 Ekim 2013 22:54
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bazı illerde marjinal yapıların ve suç gruplarının YURTKUR'a karşı provokatif faaliyetlerini takip ettiklerini dile getiren Kılıç, provokatörlerin "Polis müdahale etti. Gaz sıktı" yalanlarıyla taraftar bulmaya çalı
 Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bazı illerde marjinal yapıların ve suç gruplarının YURTKUR'a karşı provokatif faaliyetlerini takip ettiklerini dile getiren Kılıç, provokatörlerin "Polis müdahale etti. Gaz sıktı" yalanlarıyla taraftar bulmaya çalıştıklarını belirtti.

Bakan Kılıç, "Yalan üstüne yalan yayıyorlar. 'Yurda giriş saatleri 23.00'ten 21.00'e çekildi', yalan. 'Yemeklere yüzde 50, yüzde 100 zam yapıldı', yalan. Zam yok. Öğrenci lehine, et yemeklerinde net 100 gram ayarı yapıldı. 'Yurt ücretleri iki katına çıkarıldı', yalan. Yurt ücretlerinde hiçbir oynama yapılmadı" diye konuştu.

Bu kişilerin, yalanlarla taraftar bulmaya ve YURTKUR gerçeklerini örtbas etmeye çalıştıklarını dile getiren Kılıç, yaptıkları hizmetleri şöyle anlattı:

"2013 yazında 25 bin ranza attık, yerine baza aldık. Pek çok yurtta oda mevcutlarını toplam 25 bin azalttık. 310 bin kişilik 10 GB geniş bant, ücretsiz internet hizmetini sunduk. Hız sorunu ise çoğunlukla öğrencilerin film indirme tutkusundan kaynaklı. 5 bin çamaşır, 2 bin 500 kurutma makinası aldık. Öğrencilerin yaşam kalitesi artsın diye. 400 bin gencimize ayda 280 lira burs veriyoruz. 310 bin gencimize ayda 200 lira yemek katkısı veriyoruz."

YURTKUR'un üniversiteli gençler için 1 yılda harcadığı paranın 6 milyar 192 milyon lira olduğunu vurgulayan Kılıç, "Bu hizmetlere karşı sözü kalmayan marjinaller, Gezi'de umduğunu elde edemeyenler şimdi YURTKUR'a saldırıyor" ifadesini kullandı.

Kılıç, öğrencilere, "İnanmayın yalanlara gençler. Polise molotof atanların, belediye otobüsu yakanların yalanlarına aldırmayın. YURTKUR, sizin için var. Varsa eksiklikleri ki mutlaka vardır az veya çok, tamamlayacak, sizin için daha da çok çalışacak" diye seslendi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.