Atakum Kavaklılardan Dayanışma kahvaltısı

DERNEK-SENDİKA Haber Girişi : 06 Mayıs 2012 00:41
Atakum Kavaklılar Kültür, Yardımlaşma Derneği tarafından Deniz Kafe-Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıya çok sayıda dernek üyesinin yanı sıra Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı Şeri
Atakum Kavaklılar Kültür, Yardımlaşma Derneği tarafından Deniz Kafe-Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıya çok sayıda dernek üyesinin yanı sıra Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, KADEF Genel Başkanı Dr.Yılmaz Karargöz’de katıldı.

Derneklerinin kurulmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine karşın üye sayılarını hızla arttırdıklarına dikkat çteken Atakum Kavaklılar Kültür, Yardımlaşma Derneği başkanı Av. Altan sökmen, “Kavak’ta 9 bin, Samsun’da ise 120 bin Kavaklı hemşerimiz yaşıyor. Bunları oturdukları yerlerde dernek çatısı altında bir araya toplamak, onlara yar ve yardımcı olmak en büyük arzumuzdur. Bu konudaki en büyük destekçimiz ise pek çok hemşerimizden daha Kavaklı olduğuna inandığım Belediye Başkanımız Metin Burma’dır. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi. Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Kavaklı dostu olmaktan gurur duyduğunu dile getirirken, “sizin birbiriniz ile iletişim ve dayanışma içerisinde olduğunuzu görmek, buna katkı sağlamak beni son derece sevindiriyor. Burada Türkiye’nin birçok yerinden gelen insanlar var. Bu o kadar kültür zenginliği demektir. Onların kurdukları derneklere mekansal anlamda katkı vermek için bir kültür merkezi inşa edeceğiz.  Orada sanatın bütün dalları icra edilebilecek. Ayrıca derneklerimiz kendi kültürlerini geliştirme ve sergileme imkanı bulacaklar. Buranın en üst katında ise, Atakumluluk üst kimliği ortaya çıkacak ve herkes bir araya gelerek yaşadıkları ilçe için bir şeyler üretme çabası içerisinde olacaklar” şeklinde konuştu. KADEF Başkanı Dr. Yılmaz Karagöz ise, “ Atakum, samsun’un en çok gelişen ilçesidir, ben de burada oturmaktan son derece gurur duyuyorum. Federasyonumuz 35 derneğe ve 10 bin üye sayısına ulaşmıştır. Yaşar Doğu’nun haricinde ilçemizin yetiştirdiği önemli değerler vardır. Bunlara sahip çıkacağız. Geçen yıl 25 Mayıs’ta yaptığımız yolculuğumuzu bu yıl da gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, Kavaklıların Ülke için bir kazanç olduğunu vurugulayarak, “ Kvaklılar bu Ülke için bir değerdir, kazançtır. “ dedi. Kendisine hemşericilik olayını biraz fazla yaptığı yönünde sitemler geldiğini ancak bunu kabul etmediğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş,”Hemşericilik olayını çok yapıyorsun diyorlar. Biz, bağlarımızı sağlam tutuyor, iyi günümüzde kötü günümüzde birlik ve dayanışma içerisinde olmaya çalışıyoruz ancak yaşadığımız şehir için de ne yapabiliriz noktasında yoğun çalışmalar yapıyoruz. Bu nedenle tüm hemşeri derneklerinin daha çok olması gerektiğine inanıyorum. “şeklinde konuştu.

Öte yandan geçen yıl yaşanan hain terörist saldırı da hayatını kaybeden Şehit Er Fikret Özer için, Atakum Müftüsü Adem Sayılır tarafından dua okundu. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.