YAŞAR DOĞU KÜLTÜR AKADEMİSİ GELİYOR

YAŞAR DOĞU Haber Girişi : 01 Ekim 2017 22:28
Samsunlu Milli Güreşçimiz dünya ve olimpiyat şampiyonu merhum Yaşar Doğu'nun anısına Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavak İlçesi Emirli Mahallesi'nde yaptırılan Yaşar Doğu Anı Evi ve Müzesi büyük bir coşkuyla açıldı
 Samsunlu Milli Güreşçimiz dünya ve olimpiyat şampiyonu merhum Yaşar Doğu'nun anısına Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavak İlçesi Emirli Mahallesi'nde yaptırılan Yaşar Doğu Anı Evi ve Müzesi büyük bir coşkuyla açıldı.

YAŞAR DOĞU KÜLTÜR AKADEMİSİ GELİYOR

Açılışa iştirak eden coşkulu kalabalığa seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, projeyi aşağı yukarı 7-8 senedir düşündüklerini ve hayata geçirmek için mücadele ettiklerini belirterek, "Bugün burada milli güreşçimiz, dünya ve olimpiyat şampiyonumuz Yaşar Doğu ağabeyimizin adına bir müzeyi gerçekleştirmek ve onun adına burada bir spor altyapısı inşa etmek için konuştuğumuz ve son 3-4 yıldır hızlandırdığımız, olanakları sağlayarak hayata geçirdiğimiz bir güzel uygulamanın açılışı için bulunuyoruz." Dedi.


Bu projeyi nasıl daha da geliştirip büyütebiliriz diye düşündüğünü ifade eden Başkan Yılmaz, "Bir kadirbilirlik örneği sayılabilecek bu güzel olay Yaşar Doğu'nun büyüklüğü yanında çok küçük kalıyor. Acaba biz Yaşar Doğu'nun büyüklüğünü nasıl biraz daha geliştirebiliriz, nasıl daha onun şahsına yakışır bir hale taşırız. Mesela burada bir Yaşar Doğu Kültür Akademisi niye kurmayalım. Sporun her dalında ahlaklı sporcuya ihtiyacımız yok mu? Bizim her şeyiyle gurur duyduğumuz bir ahlak adamı ve ailesi olan Yaşar Doğu örnek bir kişilikse ki bundan en ufak şüphemiz yok. Neden burada sporda ahlakı öğretecek bir Akademi kurmayalım. Ben bu konuyu Gençlik ve spor bakanımıza arz ettim. Biliyorsunuz kendisi de eski bir güreş federasyonu başkanı. Kendisi bu konuda elimizden geleni yapalım dedi. Bu konuyu önümüzdeki günlerde konuşacağız. Bu eserin ortaya çıkmasında her türlü desteği veren Yaşar Doğu'nun oğlu Gazanfer Doğu Bey ve ailesi başta olmak üzere herkese minnettarlığımı sunuyorum." Şeklinde konuştu.


Açılışın ardından program Kırkpınar Başpehlivanlarının da katıldığı yağlı güreş müsabakaları ile devam etti. Programa, Samsun Valisi Osman Kaymak, CHP Samsun Milletvekili Nihat Zeybek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak Kaymakamı H. Hasan Gökpınar, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcağoğlu, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, sivil ve askeri erkân, dernek başkanları, muhtarlar, vatandaşlar ve Merhum Yaşar Doğu'nun oğlu Prof. Dr. Gazanfer Doğu katıldılar.

Etiketler : YAŞAR DOĞU
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.