Terme Belediyesi Hıdırellez Şenliklerine Hazırlanıyor

YEREL SEÇİM Haber Girişi : 03 Mayıs 2017 21:27
Terme Belediyesi tarafından bu yıl 21. düzenlenecek olan Geleneksel Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında müzik dinletileri, halk oyunları sunumu, güreş ve at yarışları yapılacak.

Terme Belediyesi tarafından bu yıl  21. düzenlenecek olan Geleneksel Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında müzik dinletileri, halk oyunları sunumu, güreş ve at yarışları yapılacak.

Terme Sakarlı Mahallesi Mera alanında yapılacak şenlikler 13 Mayıs Cumartesi günü saat 12:00'de başlayacak ve 14 Mayıs Pazar akşamı sona erecek.

YAĞLI GÜREŞLER, AT YARIŞLARI VE KONSERLER

21. Terme Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında 13 Mayıs Cumartesi günü at yarışları etkinliğinin yanında, akşam saat 20:00'de gurup İmera konser verecek. 14 Mayıs Pazar günüde bazı Kırkpınar Başpehlivanı güreşçilerinin katılımı ile yağlı güreşler yapılacak.

DOPDOLU BİR PROGRAM HAZIRLADIK

Baharın sıcaklığını ve neşesini tüm Samsun'a yayacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Şenol Kul, herkesi bu mutluluğa ortak olmaya davet etti. Kul, "İnsan ve doğa arasındaki iletişimi, baharı ve umudu simgeleyen bir kültürel geleneğimiz olan Hıdırellezin 21. sini coşkulu bir biçimde kutlayacağız. Belediyemizce dopdolu bir festival programı hazırlayarak, ilçemizin sosyal ve kültürel hayatına renk katacağız. İnsanların huzur içerisinde bir kutlama yapabilmeleri için belediye olarak imkânlarımızı seferber ettik. Bahar heyecan getirir, mutluluk getirir. Bu mutluluğu, tüm halkımızla paylaşmak için Cumartesi ve Pazar günü şenlik alanında olacağız. Etkinliğimize herkes davetlidir." Dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.