Suat Kılıç 550 gençle Anıtkabir'i ziyaret etti

SİYASET Haber Girişi : 16 Mayıs 2012 21:13
Suat Kılıç 550 gençle Anıtkabir'i ziyaret etti
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yurt genelinden ve 35 ülkedenkatılan yaklaşık 550 gençle Anıtkabir'e geldi. Burada düzenlenen törenin ardından mozoleye çelenk koyan Kılıç ve beraberindekiler saygı duruşunda bulundu.
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yurt genelinden ve 35 ülkedenkatılan yaklaşık 550 gençle Anıtkabir'e geldi. Burada düzenlenen törenin ardından mozoleye çelenk koyan Kılıç ve beraberindekiler saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Kılıç, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Suat Kılıç deftere şunları yazdı:

"Cumhuriyetimizin kurucusu GaziMustafa Kemal Atatürk, İstiklal Savaşı'nı başlattığınız ve ardından kurduğunuz Cumhuriyet'i emanet etiğiniz gençlerimizle birlikte 30.Gençlik Haftası'nın açılışı içinhuzurlarınızdayız. Cumhuriyetimizin, demokrasimizin ve geleceğimizin sahibi olan gençlerimizi sizin arzunuz doğrultusunda milli ve manevi değerlere sahip çıkan, çağdaş değerleri özümsemiş ve muhasır medeniyet düzeyine ulaşma arzusuyla bezenmiş bir biçimde yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Gençlik Haftası etkinliklerini, gençlerimize bu sorumluluklarını, sizi ve emanetinizi bir kez daha hatırlatacak bir vesile olarak kabul ediyoruz. Gençlerimizle birlikte bize emanet ettiğiniz Cumhuriyeti ve demokrasiyi sonsuza kadar savunacağımızı huzurunuzda bir kez daha vurgulayarak sizi saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun."

Bakan Kılıç, daha sonra değişik ülkelerden gelen gençlerle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

ANITKABİR KOMUTANLIĞI BAKAN KILIÇ'I UYARDI

Burada gazetecilere açıklama yapan Kılıç, "Bu zenginliklerin kıymetinin bilinmesi gerek. Bu zenginlikleri bize kazandıran Cumhuriyetimizin değerlerini ve kurucularını her zaman saygı, şükran ve minnetle yad etmek lazım" dedi.

Kılıç ve beraberindekiler daha sonra, Mehter Takımı eşliğinde Gençlik Caddesi'ni takiben Atatürk Kültür Merkezi'ne kadar yürüdü.

Ancak Bakan Kılıç'ın tören alanında açıklama yapması Anıtkabir Komutanlığı tarafından uyarılmasına neden oldu. Bölgenin çekime yasak olduğu hatırlatıldı ve Bakan Suat Kılıç buna sebep olduğu için özür diledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.