Samsunlu 55 sanatçının resimlerini özel bir teknikle çiziyor

SAMSUN HABER Haber Girişi : 03 Ağustos 2017 23:09
Aşık Erdemli (Sebahattin Dülger) Samsunlu sanatçıların resimlerini 'PUAN TEKNİĞİ' (nokta nokta pilot kalemle yapılan bir resim tekniği) ile çizerek yaşatmaya çalışıyor.
Aşık Erdemli (Sebahattin Dülger)  Samsunlu sanatçıların resimlerini 'PUAN TEKNİĞİ' (nokta nokta pilot kalemle yapılan bir resim tekniği) ile çizerek yaşatmaya çalışıyor.

Samsun'da yaşayan Halk Ozanı Aşık Erdemli (Sebahattin Dülger) Samsunlu 55 sanatçının resmini yaparak onları unutturmamaya çalışıyor.

'PUAN TEKNİĞİ' (nokta nokta pilot kalemle yapılan bir resim tekniği) ile gerçekleştirdiği resimlerden her birinin tamamlanmasının azim sabır ve sevgi isteyen bir iş olduğunu ifade eden Erdemli resimler tamamlandığında eğer talep gelirse sergi açabileceğini söyledi.

Samsun Müze Kafe'de konuştuğumuz Aşık Erdemlinin şiir yazıp sazıyla söylemesinin yanısıra resim konusunda da başarılı çalışmalara imza attığı biliniyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.