• İHSANBAŞKAN
GÜNDEM Haber Girişi : 15 Mart 2012 20:56

SAMSUN İL ÖZEL İDARE ÖRNEK ALINIYOR

SAMSUN İL ÖZEL İDARE ÖRNEK ALINIYOR
2008 yılında Türk Standartları Enstitüsü'nden TS-ISO-EN 9001:2008 kalite yönetim sistemi belgesini alan Samsun İl Özel İdaresi’nde kalite yönetimi dış tetkik incelemeleri yapılıyor.
2008 yılında Türk Standartları Enstitüsü'nden TS-ISO-EN 9001:2008 kalite yönetim sistemi belgesini alan Samsun İl Özel İdaresi’nde kalite yönetimi dış tetkik incelemeleri yapılıyor.

 

TS-ISO-EN 9001:2008 kapsamında yılda en az bir kez yapılması öngörülen ve Türk ÖZEL İDARE’NİN KALİTESİ ARTIYOR

Standartları Enstitüsü’nün görevlendirdiği Dış Tetkikçilerin yapacağı incelemeler sonucunda gözetim tetkiki tamamlanacak.

 

Samsun İl Özel İdaresi’nde tetkiklerde bulunmak üzere Samsun’a gelen Türk Standartları Enstitüsü Sistem Bilgilendirme ve Eğitim Müdürlüğü’nde görevli İktisatçı A.Mahmut Ulaş ile Personel ve Sistem Belgelendirme Merkezi Dairesi Başkanlığı’nda görevli Halkla İlişkiler Uzmanı Kamile Özcan, tetkiklerin ilk gününde, Samsun İl Özel İdaresi İl Genel Sekreter Vekili ve Kalite Yönetim Temsilcisi Muzaffer Kayaoğlu başkanlığında, Genel Sekreter Yardımcısı Recep Aydın, Daire Başkanları ve Birim Müdürleriyle bir araya gelerek yapılacak olan tetkikler hakkında bir toplantı düzenledi.

 

 SAMSUN İL ÖZEL İDARE ÖRNEK ALINIYOR

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Samsun İl Özel İdaresi İl Genel Sekreter Vekili Muzaffer Kayaoğlu, “Bütün amacımız hizmet verdiğimiz insanların vatandaşların memnuniyetini yukarılara çıkartmak ve bu anlamda çalışmalarımızın da bu uygulama içerisinde yer ve oranlarını sağlamaktır. 2008 yılından bu yana yürüttüğümüz çalışmalar gün ve gün ivme kazanmıştır. Bu anlamda Özel İdaremizi diğer özel idareler arasında örnek kılınan bir özel idaresi statüsüne kazandırmış olmaktan memnunuz.” dedi.

 

SAMSUN İL ÖZEL İDARE NADİDE BİR KURUM

Türk Standartları Enstitüsü’nün tamamen tarafsız ve sistemli olarak, gizlilik ilkelerine bağlı çalıştığını ifade eden Türk Standartları Enstitüsü Sistem Bilgilendirme ve Eğitim Müdürlüğü personeli Mahmut Ulaş, “Bu standartta hizmetin kalitesinin ölçümü var, bu standartta hizmetin performansının ölçümü var ve bu verileri ciddi anlamda analiz edip Nerdeydik? Ne yaptık? Nereye gideceğiz? gibi soruların cevabını alıyoruz. Tetkik süremiz 2 gün olacak amacımız asla uygunsuzluk bulmak değil. Böyle duygu yükünü ortaya koymuş nadide kurumumuzun etkinliğine katma değer sağlamak olacaktır” dedi.

 

Samsun İl Özel İdaresi’nde Kalite Yönetim Sistemi kapsamında incelemelerde bulunacak olan heyet, birimlerde iş akışı, hizmet kalitesi, vatandaş memnuniyeti, kalite yönetim sistemi dokümantasyonunun gerçekleştirilmesi gibi konuları tetkik edecek.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.