GENEL Haber Girişi : 23 Ocak 2018 16:56

POLİSİ TEHDİT EDEN SARHOŞ DOKTORA SORUŞTURMA

POLİSİ TEHDİT EDEN SARHOŞ DOKTORA SORUŞTURMA
Antalya'da, trafik kazasına müdahale eden polisin 'dur' ihtarına uymayarak, kaçmaya çalışan anestezi uzmanı Dr. Emine G., yapılan testte 1.57 promil alkollü çıktı.

Antalya'da, trafik kazasına müdahale eden polisin 'dur' ihtarına uymayarak, kaçmaya çalışan anestezi uzmanı Dr. Emine G., yapılan testte 1.57 promil alkollü çıktı. 


Antalya'da polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan alkollü anestezi uzmanı Dr. Emine Göl "Ben doktorum" diye bağırdığı polis ekiplerine, "Bir gün polis, ameliyat için gelirse ben, ne yapacağımı çok iyi biliyorum. Siz insan değilsiniz" dedi. Emine G. ile polisler arasında yaşananlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Anestezi uzmanı Dr. Emine G. hakkında, adli ve idari soruşturma başlatıldı. İşte Dr. Emine Göl ile ilgili merak edilenler...Antalya'da polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan alkollü anestezi uzmanı Dr. Emine G. polis ekiplerini tehdit etti. Sinanoğlu Caddesi'nde uygulama yapan polis, içinde 2 kadının olduğu 71 FC 177 plakalı otomobilin sürücüsüne 'dur' ihtarında bulundu. Kadın sürücü yola devam etmek istedi. Kendisine engel olmak isteyen polisin üzerine aracını süren kadın, bariyeri geçemeyince durdu.TEHDİT ETTİ

Sürücü, alkol testi yapmak isteyen ekiplerle tartışmaya başladı. Polise hakaret eden ve belgelerini vermek istemeyen sürücünün, AÜ Anestezi Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Emine G. olduğu anlaşıldı. 1.57 promil alkollü çıkan Emine G. polislere, "Bir polis memuru ameliyat için gelirse ne yapacağımı çok iyi biliyorum" dedi. Emine G'nin ehliyetine 6 ay süreyle el koyuldu.


Emine G., "Ben doktorum" diye bağırdığı polis ekiplerine, "Bir gün polis, ameliyat için gelirse ben, ne yapacağımı çok iyi biliyorum. Siz insan değilsiniz" dedi. Emine G. ile polisler arasında yaşananlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.


Olay, 20 Ocak 2018 saat 05.00 sıralarında, Muratpaşa ilçesi Sinanoğlu Caddesi'nde meydana geldi. Maddi hasarlı trafik kazasına müdahale eden Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kaza riskine karşı caddeyi trafiğe kapattı. Polis, bu sırada ikazlarına uymayan ve içinde 2 kadının olduğu 71 FC 177 plakalı otomobilin sürücüsüne 'dur' ihtarında bulundu. Uyarıyı dikkate almayan kadın sürücü, yola devam etmek istedi. Kendisine engel olmak isteyen trafik polisinin üzerine de aracını süren kadın, yoldaki bariyeri aşamayacağını anlayınca durdu.Dekanlık da idari soruşturma başlattı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörlüğü'nce, Dr. Emine G. hakkında idari soruşturma başlatıldığı duyuruldu. Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"Konu Akdeniz Üniversitesi ailesini de derinden üzmüştür. Bu denli olumsuz bir konuda adı geçen kişinin Akdeniz Üniversitesi mensubu olması ayrıca üzüntü vericidir. Asli görevi hayat kurtarmak olan ve mesleğine başlarken bu onurlu görevi en iyi şekilde yapacağına dair yemin eden bir doktorun böyle sorumsuz ve tehditkâr davranışlar sergilemesi asla kabul edilemez. Gerek insani gerekse mesleki açıdan hiçbir şekilde tasvip edilemeyecek bu davranışları sergileyen Akdeniz Üniversitesi Anestezi Bilim Dalı Araştırma Görevlisi hakkında adli makamlarca soruşturma başlatılmış olup ayrıca bağlı bulunduğu Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından da idari soruşturma başlatılmıştır. Süreç Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yakından takip edilmektedir."

Etiketler : Polis Doktor
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.