Nurettin Sever Bosna'da Yaşar Doğu Kitabı Hediye etti

SAMSUN HABER Haber Girişi : 05 Aralık 2016 18:36
Bem-Bir Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever ziyaret için gittiği Bosna'da Araştırmacı Tarihçi Eldar Uka'ya Samsun Türk Güreşinin Sembol ismi Yaşar Doğu'nun Hayatı ve Güreş Felsefesinin yer aldığı kitabı hediye etti.
Bem-Bir Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever ziyaret için gittiği Bosna'da Araştırmacı Tarihçi Eldar Uka'ya Samsun Türk Güreşinin Sembol ismi Yaşar Doğu'nun Hayatı ve Güreş Felsefesinin yer aldığı kitabı hediye etti.

ELDAR UKA: YAŞAR DOĞU'NUN ADI BİZE GÜÇ VERİYOR
Samsun Bem-Bir Sen Üyelerinin de katıldığı ziyarette bölgeyi gezdirip rehberlik eden Eldar Uka kendisine takdim edilen kitaptan dolayı çok memnun olduğunu ve duygulandığını ifade ederek; " Yaşar Doğu ismi bizim buralarda dilden dile anlatılıp hatırası yaşatılmaktadır. Bölgemiz güreş sporuna karşı saygılı ve tutkundur. Yaşar Doğu Türkün gücünü temsil ediyor. Buralarda bize güç veriyor. Bu muhteşem güreş dehasının hayatının anlatıldığı kitabın şahsıma hediye edilmesinden dolayı büyük gurur duydum. Bu kitabı Türkiye'den bana getirerek hediye eden Bem Bir Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever'e teşekkür ediyorum" dedi.

NURETTİN SEVER: YAŞAR DOĞU KİTABI BU GÜNLERDE HEDİYE EDİLECEK EN GÜZEL KİTAPLARDANDIR

Bem Bir Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever: "Özellikle Samsun dışına çıkarken yanımda getirdiğim Yaşar Doğu'nun hayatını anlatan bu kitabı hediye etmeye çalışıyorum. Beni ve Milletimizi onurlandıran olumlu tepkilerle karşılaşıyorum. Özellikle içerisinde bulunduğumuz bu günlerde bu kitabı hediye etmenin anlamı çok farklı. Yaşar Doğu ismi nerede geçerse geçsin insanları heyecanlandırıyor. Vatan Millet ve Bayrak sevdasının yaşanmış örneklerinden birisidir. Milli şuura sahip olan bu büyük güreşçimizin hayatını öğrendikçe Millet olarak birbirimize daha sıkı kenetleneceğimize inanıyorum. Bosna'ya gelirken getirdiğim kitabın bir tanesini de Eldar Uka dostumuza hediye ettim. Hem duygulandı hem de heyecanlandı. Önümüzdeki günlerde Kudüs ziyaretimiz var. Oraya giderken de yanımda bu kitaptan götüreceğim" dedi. 

Yaşar Doğu'nun hayatı 2016 yılı içerisinde Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven tarafından kaleme alınmış ve kısa sürede 1. Baskısı tükenerek 2. Baskı gerçekleşmişti. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.