SİYASET Haber Girişi : 17 Ekim 2014 22:41

Milletvekili Ahmet Yeni hakkında çıkan habere açıklama yaptı

Ak Parti Samsun milletvekili Ahmet YENİ'nin "Samsun'u Utandıran Fotoğraf" başlıklı haber için yayınladığı cevap metnidir.

AK Partili vekilden 'kürsü hatırası'!

Daha önce Meclis kürsüsüne sadece iki kez çıkan ve onda da birkaç cümle söyleyen AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, dün Genel Kurul başlamadan kürsüye çıktı ve Meclis'e hitap ediyormuş mimikler yaparak bir arkadaşına fotoğraflarını çektirdi.


 SAMSUN - Adı Ahmet Yeni... AK Parti'nin 2011'de Samsun'da seçilen 6 milletvekilinden biri. İlahiyat fakültesi mezunu. Bankacılık yapmış. Meclis'in faal isimlerinden değil. Hiçbir komisyonda yer almıyor. 3.5 yılda ilk imza sahibi olduğu kanun teklifi yok. Sözlü ve yazılı soru önergesi de vermemiş. Birkaç kanun teklifinde ortak imzası var. Meclis kürsüsüne çıkan bir isim de değil. Bu yıl sadece 2 konuşma yapmış. İkisi de nisan ayında. 

SESİNİ DUYAN YOK 

30 Mart yerel seçim sonuçları ve 1 Mayıs İşçi Bayramı'na ilişkin birkaç cümle söylemiş. Kavgacı biri değil. Birkaç sataşma dışında sesini duyan yok. Ahmet Yeni dün TBMM Genel Kurulu'nda çalışmalar başlamadan önce kürsüye çıktı. Ve bir arkadaşı, konuşuyormuş gibi el ve mimik hareketleri yapan Ahmet Yeni'nin fotoğraflarını cep telefonuyla çekti. Kendisi için güzel bir hatıra oldu! 
POSTA GAZETESİ

AHMET YENİ'NİN BASIN KURULUŞLARINA GÖNDERDİĞİ CEVAP METNİ

Ak Parti Samsun milletvekili Ahmet YENİ'nin "Samsun'u Utandıran Fotoğraf" başlıklı haber için yayınladığı cevap metnidir.

 17 Ekim 2014 tarihinde Akasyam Haber isimli internet haber sitesinde hakkımda yayınlanan "Samsun'u Utandıran Fotoğraf" başlıklı haber için aşağıdaki açıklamayı yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bahsi geçen haber sitesi, Posta gazetesinde yayınlanan haber metnini başlığını değiştirerek aynen yayınlayarak büyük bir gazetecilik faaliyetine(!) imza atmış ve bu haliyle Samsun'un ve memleketin yıllarını değerlendirmeye kalkışmıştır.

Ben Ak Parti Samsun Milletvekili olarak üç dönemdir Türkiye Büyük Millet Meclisinde alnımın akıyla görev yapıyorum. Görev sürem boyunca milletime, partime ve Türkiye Büyük Millet Meclisine leke getirecek tek bir faaliyete imza atmadım. Vazifemi hakkıyla yerine getirmek dışında başka bir gayretin içine girmedim. Ve alnımın akıyla, vicdanımdaki rahatlıkla Samsun'a ve memkete bıraktığım eserlerle gurur duyarak görevimi tamamlıyorum.

Milletvekilliğim boyunca TBMM'nin asli görevi olan yasama faaliyetlerinin aksamaması için gayret ederek en devamlı milletvekillerinden biri oldum. 12 yıl boyunca KİT Komisyonunda Ziraat Bankası, Halkbankası, Kalkınma Bankası, Eximbank, İllerbankası, dönüştürülen İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve Altın Borsası, Tasfiye Halinde Emlak Bankası gibi tüm mali kurumların alt komisyon başkanlığını yaptım. 12 yıl boyunca TRT, THY, DHMİ, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, TCDD, PTT, ÇAYKUR, TMO, AOÇ gibi kurumların denetim komisyon üyeliğinde bulundum. Milletin masasına ve kasasına sahip çıkmak için çalıştım. Üst komisyonda uzun süre, komisyon sözcülüğü, katip üyelik ve komisyon başkanvekilliği görevlerini yürüttüm. İktidar milletvekili olarak tüm KİT kurumlarının denetlenmesi için hertürlü özeni gösterdim. Tüzüğümüz gereği milletvekilliğimin son dönemindeyim. Bu sebeple parti teşkilatımızdaki görevlerimizde bir artış gerçekleştiği için son bir yıldır KİT Komisyonunda görev almadım.

Haber metninde yazılı ve sözlü soru önergesi vermediğim ifade edilmiş. Haber metnini yazan art niyetliler değil ancak milletimin bilmesini isterim ki hiçbir iktidar milletvekili yazılı veya sözlü soru önergesi vermez. Başbakanla ve kabine üyeleri ile doğrudan görüşerek konuyu ilgililerine ulaştırır.

Milletvekilliğim boyunca toplamda 28 tane kanun teklifine imza attım. 142 konuşma gerçekleştirdim. Özellikle 12 yılda bütçe görüşmelerinde bankacılık alanındaki tüm konuşmaları ben gerçekleştirdim. Tüm bunları görmezden gelerek haber metni oluşturmak gazetecilik ahlakının bir ilkesi olsa gerek!!

Hakkımızda yapılan bu haberin aslı 16 Ekim 2014 tarihinde genel kurulda yaşanan olaylardır. CHP Grup başkanvekilinin ve milletvekillerinin cumhurbaşkanımıza karşı fütursuzca ortaya attıkları iftiralar ve yaptıkları hakaretlere karşı sesimi yükseltmem ve konuşmalarına izin vermeyişimdir. Ben hiçbir haksızlığa, hiçbir iftiraya karşı bugüne kadar sessiz kalmadım, kalmaya da niyetim yok. Yerel bir haber sitesi girişiminin, meselenin aslını araştırmadan, sormadan posta gazetesi gibi medya kuruluşunda yayınlanan haberi aynen almasındaki amacı merak ediyorum.

Ben milletimin teveccühü ile milletvekili olmuş biri olarak art niyetli bu haberi şiddetle kınıyorum. Böylesi bir meseleyi gündeme getirerek haber yaptığını zannedenleri meslek ahlakı içerisinde davranmaya davet ediyorum.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.