Ladikli Muhtarlar Samsun Büyükşehir Belediyesinde Ağırlandı

SAMSUN HABER Haber Girişi : 24 Ocak 2018 07:50
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz makamında Lâdik ilçesine bağlı 50'ye yakın mahalle muhtarını ağırladı.

 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz  makamında  Lâdik ilçesine bağlı 50'ye yakın mahalle muhtarını ağırladı.


Ladik Belediye Başkanının bulunmadığı toplantıda Yusuf Ziya Yılmaz çalışmalarını muhtarlarla paylaştı. 

Sırasıyla diğer ilçe muhtarlarının da davet edilip edilmeyeceği, muhtarlarla birlikte belediye başkanlarının katılıp katılmayacağı merak ediliyor.


LÂDİK’E 3 YILDA 30 MİLYONLUK YATIRIM

Muhtarları ağırlamaktan ve bir araya gelmekten dolayı mutluluk duyduğunu belirten Başkan Yılmaz, Lâdik’e Fen İşleri Daire Başkanlığımızın 30 Mart 2014 seçimlerinden bu yana harcadığı yatırımı bedeli 26 milyon TL. SASKİ tarafından yürütülen kanalizasyon ve alt yapı hizmetleri de tüm hızıyla sürüyor. Sadece yol ve suya yatırım yapmıyoruz. Köylerimizde kırsal kalkınmayı çok önemsiyoruz. Ladik'e 1.5 milyon TL kırsal kalkınma desteği sağlamışız. Feda olsun. Yeter ki ben üreteceğim diyen olsun bir o kadar daha harcarız" dedi.


YILMAZ: “MUHTARLARIMIZ RAHAT OLSUN”

İlçeye meydan, düğün salonu, itfaiye binası gibi hizmetlerin 2014 seçimlerinden hemen sonra kazandırıldığını belirten Başkan Yılmaz, "Ladik ilçe merkezinin çoğunu bsk ile kapladık. Baskı betonlarını yaptık. Köy yollarımızda ise beton yol hamlelerimiz devam ediyor. Köylerin büyükşehir belediyemize bağlanmasının ardından Cumhurbaşkanımıza mahcup olmamak ve köylerdeki geri kalmışlığı gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Beton yol çalışmaları asfalta nazaran biraz daha yavaş ancak beton yollar evladiyelik yollar oluyor. Sizlerden talebim diğer köy yapıldı bizim ki yapılmadı gibi düşüncelere asla kapılmayın. Çünkü bizim birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Tüm imkânlarımızı kullanarak var gücümüzle her yeri yapacağız" diye konuştu.


HAYALLER BÜYÜKŞEHİR İLE GERÇEK OLDU

Lâdik Muhtarlar Derneği Başkanı Sezai Balcı da çalışmalarından ötürü Başkan Yılmaz'a teşekkür etti. Balcı, “Çok iyi hizmetler yapılıyor, bu inkâr edilemez. 10 yıl önce böylesine büyük bir yatırım geleceğini, hayal dahi edemezdik. En ufak sıkıntımızın çözümü bile aylar alıyordu. Şimdi ise büyük fark var. Bundan daha güzel ne olabilir. 'Alo' dediğimizde hemen yardımımıza koşan bir büyükşehir kadrosu var. Eksikliklerimiz var ama çalışmalar inşallah bu şekilde devam eder. Hem ilçemiz hem de şehrimiz için yürüttüğünüz tüm çalışmalardan ötürü sizlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Ziyaret, çeşitli konuların görüşülmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.