KAVAK BELEDİYESİ ANLAMLI KARARLAR ALDI

SAMSUN HABER Haber Girişi : 03 Nisan 2012 23:05
KAVAK BELEDİYESİ  ANLAMLI KARARLAR ALDI
Kavak Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Nisan Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Şerif Ün başkanlığında yapıldı.
Nisan Ayı meclis toplantısı yapıldı

Hocalı ismi Yaşatılacak
Kavak Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Nisan Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Şerif Ün başkanlığında yapıldı. Meclis üyelerinin tamamının katıldı.Kavak Belediye Meclisi yapılan Nisan ayı  toplantısında 16 yıl önce Azerbaycan'ın Hocalı Kasabası'nda yaşanan katliam gündeme getirildi. Gündeme alınan teklif doğrultusunda "Hocalı" ismi Kavak'ta uygun görünen bir yere verilecek.

ŞEHİT SAVCI İLE HOCALI ADI SOKAKTA YAŞAYACAK

İlçe İmar Planına göre mevcut bulunan sokağa Ağrı ili Doğubeyazıt ilçesinde saldırıya uğrayan Cumhuriyet Savcısı Şehit Hakan Kılıç’ın adının yaşatılması ve her yıl ülkemizde büyük yasla anılan Hocalı katliamının hafızalarımızdan kaybolmaması için uygun sokaklara bu isimlerin verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.2011 yılı denetleme komisyonu raporu bilgilendirildi. Plan tadilatları 10-C uygulaması karara bağlanarak oy birliğiyle kabul edildi.38 2011 yılı faaliyet raporları sunumu yapıldı.38 sokakta 73 bin metre kare parke taşı döşeneceği bilgilendirildi. Ayrıca,2012 yılı Encümen üyeleri ve ihtisas komisyonu ( Plan bütçe, imar komisyonu )seçimi yapıldı.Başkan Şerif Ün,gündem dışı  konuşmasında; “ 20 yıl önce son 100 yılın en büyük katliamı yaşandı ve ne hikmetse de Egemen güçlerce de bu olayın üzeri kapatılmak istendi. 613 kişi katledildi yüzlerce kişi sakat kaldı, katledilen ve sakat kalanların yaşadıkları topraklar ise işkal altında.

“BİZ OSMANLININ TORUNLARIYIZ”

Biz Ermeni’yiz diye çıkanlara söylüyorum biz asla ermeni değiliz, biz ermeni olamayız. Hatta hepimiz Türk’üz de diyemeyiz, çünkü Cenab-ı Allah o Türklük şerefini de nasip etmez. Türklük Cenab-ı Allah’ın, çok ayrı bir şekilde bizlere vermiş olduğu bir lütuf, biz ne mutluyuz ki islamın yıllardır bayraktarlığını yapan, üç kıtaya nam salmış, gittiği her yere adaleti gittiği her yere imarı, hoş görüyü götürmüş, yer güzüne bundan sonra gelmeyecek bir milletin torunlarıyız yani Osmanlının Torunlarıyız. Tarihte şu görülmüştür ki Osmanlıya ihanet edenler, kıyamete kadar bunun  cezasını çekeceklerdir.

Ramazan AKSOY
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.