İnsan çalıştığının karşılığını görür

KÖŞE YAZILARI Haber Girişi : 01 Ağustos 2022 14:38
Önünüzde hayat denen uzun bir yolculuğa çıktığınızı unutmayın. Bu yolculukta yolun mesafesine göre hazırlık yapmak zorundasınız.

Sevgili Gençler!

İnsan çalıştığının karşılığını görür

 

Yaptığınız hiçbir çalışma ziyan olmaz. Bir gün gelir mutlaka karşınıza çıkar. Hangi konuda olursa olsun bilgi, birikim, beceri ve tecrübe sahibi olmaya çalışın.

 

Önünüzde hayat denen uzun bir yolculuğa çıktığınızı unutmayın. Bu yolculukta yolun mesafesine göre hazırlık yapmak zorundasınız.

 

Hayatta kazandıklarınız gibi kaybettikleriniz de olacaktır.. Böyle durumlar karşısında asla pes ederek hayata küsmeyin. Bir sporcunun aldığı yenilgiden sonra havlu attığını göremezsiniz.

 

Atalarımız; “Yiğit düşe kalka büyür”, “Yiğit düştüğü yerden kalkar” demiştir. Karşılaştığınız zorluklar size çözüm yollarını öğretir. Zayıf yanınızı görmeden, güçlü tarafınızı keşfedemezsiniz. Bunlar sizi olgunlaştırdığı gibi daha da güçlenmenize yardımcı olur. Her düşüş yeni kalkışların başlangıcı olabilir. Düşmeyen kalkamaz.

 

İnsan ancak çalıştığının karşılığını görür. Hayat mücadeleden ibarettir. Siz aynaya nasıl bakar ve nasıl görünmek isterseniz kendinizi öyle görürsünüz. 

 

Hayatta ne olmak isterseniz o olursunuz. Bugün biçtikleriniz dün ektiklerinizdir. Unutmayın! Yarının ekmeğini hazırlamak istiyorsunuz, bugünden maya tutmanız gerekir. 

Etiketler : AHMET SEVEN
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.