• Ferrero fındık

İLKADIM BELEDİYESİ'NDE E-RUHSAT DÖNEMİ BAŞLIYOR

SAMSUN HABER Haber Girişi : 23 Ocak 2023 16:15
İLKADIM BELEDİYESİ'NDE E-RUHSAT DÖNEMİ BAŞLIYOR
İlkadım Belediyesinden bir ilk daha. Başkan Necattin Demirtaş verimli ve sağlıklı hizmet için şimdi de E Ruhsat dönemini başlatıyor

İLKADIM BELEDİYESİ'NDE E-RUHSAT DÖNEMİ BAŞLIYOR

 

yıldız

BAŞKAN DEMİRTAŞ DİJİTAL RUHSAT İLE YENİ BİR DÖNEMİ BAŞLATIYORUZ

 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Çağımızın getirmiş olduğu ideal teknolojik alt yapıyı kullanılarak müdürlüklerimizin ve vatandaşlarımızın zaman ve fiziki iş yükünü minimalize etmek için dönüşüm sürecimizde; doküman yönetim sitemiyle İçişleri Bakanlığı, E-belediye ve elektronik imza ve E-ruhsat platformunda yerimizi alarak, kurumsal entegrasyon kabiliyetimizi zirveye taşıyoruz” dedi.

 

İlkadım Belediyesinde dijital değişim ve dönüşümde attığı adımlarla örnek bir vizyon ortaya koyup, bilişim alt yapısını her geçen gün yenileyen Başkan Demirtaş, vatandaşların yapı ruhsatı işlemlerini internet üzerinden daha hızlı ve daha pratik yapmasına destek olmak amacıyla e-ruhsat başvuru sistemini vatandaşın hizmetine sunuyor. İlk olarak Yapı Kontrol Müdürlüğü, tarafından hayata geçecek olan yazılım programının işleyişi hakkında yetkililerle birlikte bir toplantı düzenleyen Başkan Demirtaş," Bu uygulama ile vatandaşlarımız belediye ye gelmeden belediye hizmetlerine kolay erişim, zaman ve kaynak tasarrufuyla birlikte hedeflediğimiz dijital ortamın kolaylıklılarında faydalanabilecekler" dedi.

 

“Dijital çağa entegre oluyoruz”

 

Vatandaşlarımıza daha şeffaf ve daha nitelikli hizmetler verebilmek için Yapı Kontrol Müdürlüğü bünyesinde dijital ruhsat uygulaması belediye hizmetlerini vatandaşımızın ayağına götürdüklerini sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş," Hemşerilerimizin yapı ruhsatına dair tüm başvurularını elektronik ortamda yapabilmelerine imkân sağlamış bulunacağız. E-ruhsat başvuru sisteminin sağladığı yeniliklerle vatandaşımız Belediyeye gelmeden ruhsat ile ilgili bütün işlemlerini tamamlayabilecektir. Dijital dönüşümün sağladığı bu olanaklardan dolayı vatandaşlarımız zamandan, dosya ve proje çıktılarından tasarruf ederek istedikleri evraklara elektronik ortamdan ulaşabileceklerdir. İmzalarını elektronik olarak atabileceklerdir” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.