İlkadım Belediyesi Depremzedelere kardeş eli oldu

SAMSUN HABER Haber Girişi : 24 Şubat 2023 12:44
Başkanı Necattin Demirtaş Depremzedeleri bir an bile yalnız bırakmıyor. Onlara kardeş sıcaklığını hissettirmeye çalışıyor.

İlkadım Belediyesi Depremzedelere kardeş eli oldu

 

 

BAŞKAN DEMİRTAŞ DEPREMZEDELERE KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK

 

Asrın felaketinde ilk günden bu yana deprem bölgesindeki çalışmalara destek veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, düzenlenen yardım kampanyasında toplanan malzemeleri depremzedelere ulaştırırken bir yandan da deprem bölgesinde şehre gelen depremzede ailelere eşya yardımı ile ilçede sıcak yuvalar oluşturuyor.

 

 

10 ili derinden etkileyen depremin ardından pek çok farklı kentten İlkadım'a vatandaşlar gelmeye başladı. İlkadım Belediyesi İlçe Kaymakamlığı, Sosyal Yardım Müdürlüğü ve Kadın Koordinasyon Merkezi koordinesinde yürütülen çalışmalar neticesinde evleri yıkılan veya hasardan dolayı evlerine giremeyen depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını hayırsever vatandaşların desteklediği yardım ve dayanışma hareketiyle belediyenin Hayır Çarşı’nda tamamen yenilenen eşyaları depremzede aileler için tahsis edilen evleri donatarak sıcak bir ortamda gideriyor.

 

“Kapımız sonuna kadar açık”

 

 

Kahramanmaraş’ta ekiplerimiz, bölgedeki yaraları sarmak için gece gündüz demeden tüm gayretiyle çalışmaya devam ettiğini kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Bu zor günleri tüm Türkiye, birlik içerisinde atlatacaktır. Allah’tan bir daha böyle afetleri bizlere yaşatmaması için duacıyız. Depremzede ailelere kapımız sonuna kadar açık. Deprem mağduriyeti ile ilçemizde misafir ettiğimiz ailelerimizin acil ihtiyaçlarını karşılarken, Kadın Koordinasyon Merkezi gönüllülerimiz hem de personelimiz, çok nazik ve titiz davranarak, misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılıyor. Küçüğünde büyüğüne depremzede kardeşlerimiz için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“Başkan Demirtaş deprem için seferber olan herkese teşekkür etti”

 

Deprem sürecinde giden yardım araçlarının hemşehrilerimizin gönlünden geçtiği gibi hakkıyla yerine ulaştırıldığına da dikkat çeken Başkan Demirtaş,” Gönlünün zenginliğini depremzedeler için paylaşanlara, emektar kadınlarımıza, kocaman yürekli çocuklara, az çok demeden bu da benden olsun diyip seferber olan herkese maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Devlet millet el ele bu süreci birlikte atlatacağız, yaraları birlikte saracağız.’’ dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.