İHH, kayıp gazeteciler için Suriyeli heyetle görüştü

GÜNDEM Haber Girişi : 05 Mayıs 2012 19:55
Suriye'de yaşanan olaylar üzerine gazetecilik görevlerini yerine getirmek için bu ülkeye giden ve kendilerinden 56 gündür sağlıklı haber alınamayan Adem Özköse ve Hamit Coşkun'la ilgili önemli bir gelişme yaşandı.
Suriye'de yaşanan olaylar üzerine gazetecilik görevlerini yerine getirmek için bu ülkeye giden ve kendilerinden 56 gündür sağlıklı haber alınamayan Adem Özköse ve Hamit Coşkun'la ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İHH yöneticilerinden oluşan bir heyetin Şam'da gazetecilerin serbest bırakılması için temaslarda bulunduğu ve gazetecilerin telefonla ailelerini aradıkları öğrenildi.

        İHH yetkililerinden alınan bilgiye göre, yetkililerin Adem Özköse ve Hamit Coşkun için Suriyeli ve İranlı yetkililerle Şam'da temaslarda bulunduğu ayrıca Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi. Gazetecilerden Adem Özköse'nin eşi Raziye Nur Özköse'yi, Hamit Coşkun'un ise ağabeyi Yahya Coşkun'u telefonla arayarak görüştürdüğü dile getirildi.

        Görüşmelerin ardından iki esir gazetecinin önümüzdeki günlerde serbest kalabileceği aktarıldı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.