GÜNDEM Haber Girişi : 10 Ekim 2015 20:59

HDP'li Sırrı Süreyya Önder polis müdürünü itti

HDP'li Sırrı Süreyya Önder polis müdürünü itti
Ankara Tren Gar'ı önünde meydana gelenpatlamada sonrası olay yerine gelen HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile polis arasından tartışma yaşandı. Polis, Önder ile birlikte patlamanın meydana geldiği alana girmek isteyen kalabalığa izin vermek istem

SIRRI KİRLİ ELLERİNLE POLİSİME DOKUNMA

SIRRI POLİSİ TAHRİK ETMEK İSTEDİ


Ankara Tren Gar'ı önünde meydana gelen patlamada sonrası olay yerine gelen HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile polis arasından tartışma yaşandı. Polis, Önder ile birlikte patlamanın meydana geldiği alana girmek isteyen kalabalığa izin vermek istemedi.

SIRRI SÜREYYA: "LAN ÇEKİL"

Bunun üzerine yaşanan gerginlik sonrası HDP'li Önder, önünde bulunan polis müdürünü iterek 'Lan çekil' diye bağırdı. Önder ile birlikte hareket eden kalabalık da polise tepki gösterdi. Sonrasında polis, Sırrı Süreyya Önder ve beraberindekileri alana aldı.

HDP'li Sırrı Süreyya Önder polis müdürünü tartakladı VİDEO

POLİS MÜDÜRÜ BAĞIRDI: HER ŞEYİ BEN Mİ YAPACAĞIM

Olay yerinde inceleme yapan Önder, daha sonra etrafta toplanan kalabalığa sağduyu çağrısı yaparken çevrede bulunan bir vatandaş Önder'e tepki göstererek bağırdı. Sakinleştirilmeye çalışılan kişi çevredekiler tarafından uzaklaştırıldı. Olaylar esnasından çevik kuvvette görevli bir polis müdürünün de sinirlerine hakim olamayıp çevresindekilere 'Her şeyi ben mi yapacağım' diyerek bağırdığı görüldü.

ORTALIK KARIŞTI

Öte yandan olay yerinde vatandaşların ihbarı üzerine polis tarafından alınan iki kişiye vatandaşlar kimlik kontrolü yapılmasını istedi. Polis, kimlik kontrolü yapmayınca sinirlenen bir kişi sivil giyimli kişilere saldırarak tokat attı. Yaşanan kısa gerginlik sonrası polis, kim oldukları bilinmeyen sivil giyimli kişileri olay yerinden uzaklaştırdı.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ayrıca gerginliklerin yaşandığı sırada polise mukavemette bulunan bir kişide gözaltına alındı. Olay yerinde gözaltına alınan kişinin yapılan üst aramasında kelebek tabir edilen bir bıçak bulundu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.