Havzalı Dernekleri şenlikte buluşaklar

SAMSUN HABER Haber Girişi : 12 Haziran 2012 11:59
Türkiye ve Avrupa’daki Havzalılar Dernek Başkanlarını, üyelerini, Havza’nın Samsun’a bağlanışının 87.yıldönümü olan 7 Temmuz’da bir araya getirecekler.
 Havzalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’yı ziyaret ederek, Türkiye ve Avrupa’daki Havzalıları buluşturmak için 7 Temmuz’da düzenleyecekleri etkinlik için destek istediler.

Türkiye ve Avrupa’daki Havzalılar Dernek Başkanları’nı, üyelerini, Havza’nın Samsun’a bağlanışının 87.yıldönümü olan 7 Temmuz’da bir araya getirmek istediklerini belirten Havzalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri’nin çabalarını takdirle karşıladığını belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Folklorik değer açısından Atakum çok zengin bir yer, bununla gurur duyuyorum. Bu değerlerden biri de Havzalılardır. Ben insanlarla ilişkilerim de her zaman samimi ve içten oldum. Sizinle de bu doğrultuda bir ilişkimiz var. Zaten sizin de yakından bildiğiniz gibi kültür derneklerimizin zaman zaman yaptığı etkinliklere elimden geldiği kadar destek vermeye çalışıyorum. Size de bu büyük organizasyonda yardımcı olmaya çalışacağım” dedi. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.