Genç: Hedefimiz, gençlerimizi yarınlara bilgi ile hazırlamak

YEREL SEÇİM Haber Girişi : 16 Aralık 2014 14:22
Genç: Hedefimiz, çocuklarımızı yarınlara bilgi ile hazırlamak dedi.

Geleceğe değerlerimizle yürüyoruz

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kendi değerleriyle yetişemeyen hiç bir neslin millete faydasının olmayacağını belirterek, "Hedefimiz, çocuklarımıza hem ilim, hem irfan öğretmek. Canik'te kendi değerleriyle barışık bir gençlik yetiştiriyoruz" dedi.

Türk milletinin var oluş sebebinin kendi değerleriyle bütünleşmesi olduğuna işaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, evrensel bir ilim-irfan adamı olan Hz. Mevlana'nın adını taşıyan Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde kendi değerlerini öğrenen bir gençlik yetiştirdiklerini söyledi. Genç, "Bütün hedefimiz, eğitim, kültür ve değerlerimiz olmuştur. Çocuklarımızı bu üç alanda geleceğe hazırlıyoruz. Eğitimde ailenin de önemi çok büyük. Ailelerimiz de çocuklarımızı geleceğe değerlerimizi öğreterek taşımalı. Bu manada biz eğitimin içine ailelerimizi de katıyoruz ve eğitim programlarıyla bilinçli ve sağlıklı aileler oluşturuyoruz" dedi.

VELİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Başkan Osman Genç, Mevlana Haftası nedeniyle düzenlenen kahvaltıda, Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Eşi Nimet Genç'in de katıldığı kahvaltıda öğrenci velileriyle sohbet eden Başkan Genç, manevi değerlerin önemine işaret etti. Mevlana'nın sadece Türk Milletine ait bir din ve irfan adamı değil, insanlığa yol gösteren evrensel bir şahsiyet olduğunu ifade eden Genç, kampüste eğitim gören çocukları, Mevlana'nın ışığında geleceğe hazırladıklarını belirtti.

ÇOCUKLAR İLİM VE İRFAN ÖĞRENİYOR

Eğitim ve irfan yuvası olan kampüse halkın da onayını alarak Hz. Mevlana'nın adını koymalarındaki amacın, değerleri ön plana çıkarmak ve Mevlana'yı çocuklara tanıtmak olduğunu ifade eden Genç, "Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde okuyan çocuklarımız ilimin yanında irfan da öğreniyor. Çocuklarımız geleceğe manevi değerlerimizi özümseyerek yürüyor. Çünkü aziz milletimizin var oluşunun tek sebebi kendi değerleriyle bütünleşmesidir. Bu millet ancak böyle huzuru bulmuştur ve insanlığa huzur getirmiştir" dedi.

TÜRKİYE'DE BÖYLE KAMPÜS YOK

Mevlana'nın, "Dün geçti gitti. Dün gibi, dünün sözü de geçti. Bugün yepyeni bir söz söylemek gerek" sözünü hatırlatan Başkan Genç, "Türkiye'de böyle bir kampüs yok. Biz bu kampüsü yepyeni sözler söylemek amacıyla kurduk. 21. yüzyılı bilemezsek çocuklarımızı doğru birikimle donatamayız. Burada kurduğumuz eğitim tesisleri dershanelerin dönüşümüne de model olmuştur. Aynı zamanda Kur'an-ı Kerim, tefsir, Peygamberimizin Hayatı gibi derslerle çocuklarımıza dinimizi öğretiyoruz. Tek amacımız, Hz. Mevlana'nın dediği gibi ilim, irfan bilen, dinini öğrenen gençler yetiştirmek. Çünkü bir şehir sadece binalarla değil, manevi değerleriyle birlikte yükselmelidir" diye konuştu.

GENÇ, ÇOCUKLARA ÖDÜL VERDİ

Kahvaltının sonunda Başkan Osman Genç, yoğun başvuru nedeniyle Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde bulunan Kariyer Gelişim Merkezi ve Canik Akıl Küpü Etüt Merkezi'ne öğrenci almak için yapılan sınavda derece elde eden öğrencilere ödüllerini verdi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.