Diyanet İşleri Başkanına alındı denilen araçlar bunlarsa her yerde var

GÜNDEM Haber Girişi : 13 Aralık 2014 10:32
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'e Diyanet Vakfı'nın bütçesinden 1 milyon liraya Mercedes S500 model makam aracı alındı.
HABERE YORUM 1 : 
HEMEN GAZA GELMEYİN ÖYLE...
ŞİMDİ BU ARAÇLAR BELEDİYE BAŞKANLARININ, VALİLERİN GENEL MÜDÜRLERİN ALTINDA BİLE VAR....KOSKOCA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA ALININCA...
BURAYI DA DÜŞÜNMEK GEREK...
Ancak kötüden örnek olmaz
HABERE YORUM 2 :
Diyanet Vakfı'nın bütçesi milletin cebinden çıkan hayır paralarıyla gerçekleşiyor...
Diyanet Çalışanları 'israf haramdır' diyerek beyanat veriyorlar burada önce kendileri örnek olmalıdırlar...İsraf Diyanet Mensuplarına da haramdır. 
HABER YORUM 3 
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HABERİ TEYİT EDİNCEYE KADAR İDDİADIR...ZANDA BULUNMAMAK GEREK.
ŞİMDİ HABERE GEÇEBİLİRİZ

Vakıf ayrıca genel müdürler için 14 adet Toyota marka, teşkilat için de 16 adet ticari minibüs satın aldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'e Diyanet Vakfı'nın bütçesinden 1 milyon liraya Mercedes S500 model makam aracı alındı.

Nurettin Kurt'un Hürriyet'teki haberine göre, Vakıf ayrıca genel müdürler için 14 adet Toyota marka, teşkilat için de 16 adet ticari minibüs satın aldı.

Genel müdürler daha önce makam aracı olarak Ford Focus ile Renault Fluence kullanıyordu.

Diyanet TV ve Diyanet Radyosu'nda çalışan 100 personelin maaşlarını da Diyanet Vakfı karşılıyor. HÜRRİYET 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HABERİN MESNETSİZ VE YALAN OLDUĞUNU AÇIKLADI

Konuyla ilgili açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanlığı haberin asılsız ve medya etiğinden uzak olduğu belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi;


13.12.2014 tarihli bazı basın yayın organlarında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Görmez'e ve Başkanlık merkezindeki yetkililere Diyanet Vakfı bütçesinden lüks makam aracı alındığı şeklinde haberlere yer verilmesi üzerine milletimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması, zorunluluk arz etmiştir. 

Milletimizin emaneti olan bağışlarla Sayın Diyanet İşleri Başkanına veya Başkanlık merkezindeki yetkililere lüks makam aracı alındığını veya benzeri lüks harcamalar için kullanıldığını düşünmek dahi, Diyanet İşleri Başkanlığını ve onun milletin emanetine duyduğu derin saygıyı idrak etmemekle ilgilidir. 

HABER ASILSIZ VE İYİ NİYETTEN UZAKTIR

Bu itibarla; söz konusu haberlerde yer verildiği şekliyle Türkiye Diyanet Vakfıimkânlarıyla Sayın Diyanet İşleri Başkanına ve Başkanlık merkezindeki diğer yetkililere makam aracı alındığı iddiası asılsız ve mesnetsiz olduğu gibi, medya etiği açısından da iyi niyetten uzaktır. 

Haberde yer verilen tüm araçlar, 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunuyla verilen izinlere ve Maliye Bakanlığının bilgisi dahilinde, Devlet Malzeme Ofisi tarafından gerçekleştirilen ihalelerle satın alınmış olup, satın alma bedelleri Devletin resmi belgelerinde saydam bir şekilde kayıtlıdır. Harcanan rakamlar bahsi geçen haberde yer verilen rakamların çok altındadır. Ayrıca harcamaların tamamı Türkiye Büyük Millet Meclisinin yanı sıra kamuoyunun denetimine de açıktır. 

Türkiye Diyanet Vakfının son yıllara yaptığı etkin faaliyetlerle ülkemizde ve dünyada edindiği çok kıymetli ve saygın konumunun milletimizin vicdanında uyandırdığı derin heyecanın her geçen gün arttığı bir dönemde, çirkin ve gayr-ı ahlakî bir algı operasyonun bir parçası olarak tamamı bütçe kanunu ile sağlanan imkanlarla gerçekleştirilen harcamaları Diyanet Vakfıyla ilişkilendirmek, insaf ve hakkaniyetten uzaktır. Bu gerçek dışı haberlerle ilgili hukukî işlemler ivedilikle başlatılacaktır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Etiketler : Diyanet Vakfı
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.