Diyanet açıklama yaptı: Zemzem satmak doğru değil

GÜNDEM Haber Girişi : 15 Ocak 2015 17:19
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 'Zemzem satmak doğru değil. Aman onu kimse yapmasın' diyerek uyardı.
SAHTE ZEMZEM ALARMI
SATILAN KADAR ZEMZEM YOK
SU ARITMA TESİSLERİNDE ÜRETİLSE BU KADAR ZOR ÇIKAR

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez son zamanlarda yükselişe geçen 'zemzem' suyu satışıyla ilgili olarak uyarıda bulundu. Görmez, "Zemzem satmak doğru değil. Aman onu kimse yapmasın" dedi.

30. İl Müftüleri İstişare Toplantısı için Edirne'de bulunan Görmez, başta İstanbul, Ankara olmak üzere çeşitli şehirlerde "zemzem suyu"nun şişelenmiş şekilde satılmasına ilişkin soru üzerine, "Zemzem satmak doğru değil. Aman onu kimse yapmasın. Selam söyleyin kimler yapıyorsa yapmasın" diye konuştu.

"ZEMZEM SUYUNUN TİCARET AMAÇLI SUUDİ ARABİSTAN DIŞINA ÇIKARILMASI YASAK"

ÖYLEYSE BU ZEMZEMLER NEREDEN GELDİ?

...TERKOS SUYU...

Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm de zemzemin sadece hediye edilebileceğini belirterek, "Zemzem suyunun ticaret amaçlı Suudi Arabistan dışına çıkarılması yasak. Zemzem suyunun ticaretini yapmak caiz değildir. Buna kesinlikle müsaade edilmemesi gerek" diye konuştu.

ŞİŞESİ 2 LİRA!

Selimiye Camisi yakınında hac malzemeleri satan mağazanın sahibi Hüseyin Seri ise 250 mililitrelik şişelenmiş zemzem suyunu 2 liradan sattıklarını söyledi.

screen-shot-2015-01-15-at-12.47.02-pm.png 

Suyun kendilerine İstanbul'dan şişelenmiş halde, toptancı aracılığıyla geldiğini ifade eden Seri, şöyle konuştu:

"HASTALARA ŞİFA OLSUN DİYE ALIYORLAR"

"Toptancımız İstanbul'dan koliyle getiriyor. 1,5 liradan gelişi var. 2 liradan satıyoruz. Umre'ye gidip döndüğümde eşe dosta ben de dağıttım ama toptancı buraya kadar getiriyor ve vatandaş da sorduğu için satıyoruz. Hastalara şifa olması açısından alanlar çoğunlukta. Ben de önce gerçekten zemzem olup olmadığından şüphelendim ancak toptancının güvenilirliği nedeniyle satışa başladım."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.