YEREL SEÇİM Haber Girişi : 13 Aralık 2012 19:08

DEMİRTAŞ'TAN ÇOCUKLARA MÜJDELİ HABER

İlköğretim düzeyinde eğitim alan çocuklara trafik bilincini küçük yaşlarda kazandıracaklarını ifade eden Başkan Demirtaş, Trafik Eğitim Pisti'nin yeni yılda faaliyette olacağını söyledi.
 DEMİRTAŞ'TAN ÇOCUKLARA MÜJDELİ HABER

 -ÇOCUKLARI SEVİNDİRECEK PROJE YENİ YILDA FAALİYETE GİRİYOR

İlköğretim düzeyinde eğitim alan çocuklara trafik bilincini küçük yaşlarda kazandıracaklarını ifade eden Başkan Demirtaş, Trafik Eğitim Pisti'nin yeni yılda faaliyette olacağını söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İstiklal İlköğretim Okul'unda idareci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Okul Müdürü Mehmet Saka ve öğretmenlerle birlikte sınıfları gezen Başkan Necattin Demirtaş, Belediye olarak eğitim'e ciddi yatırım yaptıklarını söyledi.

Genç kuşakların eğitimine önem verdiklerini kaydeden Başkan Demirtaş, Belediye olarak çocuk ve gençlerimizin her alanda eğitimine katkı sağladıklarını ifade etti.

Okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi, çocukların modern eğitim imkanlarından faydalandırılması adına eğitimde büyük adım attıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, " Gençlerimizin eğitim ve sosyal yönden gelişimlerine katkı sağlamak bizim önceliğimizdir.  Bu amaçla gençlerimizin zihinsel ve bedensel gelişimlerine önem veriyoruz. Bilgi evimizde çağdaş eğitim imkanlarını ücretsiz olarak çocuklarımızla buluşturuyoruz. Bilgi evimizle genç beyinlerin ufkunu geliştirilmesine yardımcı oluyoruz". dedi

Trafik kurallarına duyarlı eğitimli nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını kaydeden  Başkan Necattin Demirtaş, " İlköğretim düzeyinde eğitim alan yavrularımızda trafik bilincini küçük yaşlarda kazandırmak için eğlendirici ve eğitici özelliği bulunan Trafik eğitim parkını çalışmasını yeni yılda bitireceğiz. Trafik bilincinin gelişmesine önemli bir katkı sağlayacak olan proje kapsamında, okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olacağız." diye konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.