Çocuk ve Şehir Sempozyumu Canik'te başlıyor

SAMSUN HABER Haber Girişi : 14 Mayıs 2015 19:30
Canik Belediyesi tarafından düzenlenen 'Geçmişten Günümüze Çocuk ve Şehir' Konulu 4. Uluslararası Canik Sempozyumu başlıyor. 45 üniversiteden 170 akademisyenin katılacağı sempozyumda çocuk ve şehir ilişkisi ele alınacak
Çocuk ve Şehir Sempozyumu Canik'te başlıyor

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Geçmişten Günümüze Çocuk ve Şehir" Konulu 4. Uluslararası Canik Sempozyumu başlıyor. 45 üniversiteden 170 akademisyenin katılacağı sempozyumda çocuk ve şehir ilişkisi ele alınacak

Canik Belediyesi, Yeni Türkiye'nin Yeni Samsun'unu oluşturma yolunda önemli bir sempozyuma daha imza atıyor. Türkiye ve Azerbaycan'dan 45 üniversiteden 170 akademisyenin katılacağı "Geçmişten Günümüze Çocuk ve Şehir" Konulu 4. Uluslararası Canik Sempozyumu Canik Kültür Merkezi'nde Cuma günü saat 9.30'da  başlıyor. İki gün sürecek sempozyumda akademisyenler, çocuk ve şehir temasını işleyecek. Sempozyumun sonuç bildirgesi Canik Belediyesi tarafından kitap haline getirilecek.

SAMSUN'UN GELECEĞİ MASAYA YATIRILACAK

Gelecek nesillere nasıl bir şehir bırakılması gerektiğinin konuşulacağı sempozyumda, İslam düşüncesinde çocuk ve şehir, Çocuk ve sanat, Modern kentleşmenin çocuk üzerinde etkileri ve çocuk oyun alanları, Korumaya muhtaç çocukların sorunları, Günümüzde şehirlerde yaşam ve çıkardığı sorunların çocuklara etkileri, Çocukluğun sosyo-kültürel tarihi, Anadolu'da bazı gelenek, görenek ve inanışlarıyla şehirlerde çocuk gibi Samsun'un geleceğini de ilgilendiren başlıklar masaya yatırılacak.

ÇOCUK, ŞEHRİN GELECEĞİDİR

Sempozyuma Başkanlık edecek olan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Çocuk, şehrin geleceğidir. Kentsel dönüşümden ziyade çocukların dünyasındaki dönüşümü, değişimi, beklentileri, hayalleri önceleyen, bunlarla ilgili bir iddiası, bir beklentisi ve bir çabası olan anlayış olmalıdır. Biz, ahlaki ve manevi değerleriyle birlikte büyüyen, gelişen bir şehir hedefliyoruz. Bu anlayışla çocuklarımız ve şehrimizin geleceği için düzenlediğimiz bu sempozyumun faydalı olacağına inanıyorum. Tüm halkımızı sempozyuma bekliyoruz" dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.