Cemaatçi erkekler sakal bırakmaya bayanlar başörtüsü takmaya başladı

SİYASET Haber Girişi : 11 Nisan 2014 10:08
Cemaatçi erkek siyasiler sakala sarılıp kamufle olmak isterlerken bayanlarda başörtüsüne sığınıyorlar.
Diyarbakır'da 1974 yılında kurulan Dicle Üniversitesi'nin ilk kadın Rektörü olan Porf. Dr. Ayşegül Jale Saraç, tesetüre girdi. Bu sabah makamına tesettürlü kıyafetiyle gelen Saraç'ı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Türkiye'nin tesetürlü ilk rektörü olan Saraç'ın tesettür kararına ilişkin daha sonra açıklama yapacağını belirtti.

Saraç'ın ilk tesettürlü fotoğrafını ise Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sabri Eyigün sosyal paylaşım siteleri Twitter ve Facebook sayfalarında paylaştı. Eyigün, "Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç hocamız, bugün makamına başörtülü olarak geldi. Sayın Rektörümüz böyle bir karar aldı. Biz de kendisine hayırlı olsun diyoruz" dedi. Bir çok kişi de fotoğrafa yorum yaparak hayırlı olsun dileğinde bulundu.

"GÖREVDEN ALINMAMAK İÇİN KAPANDI" İDDİASI

Dicle Üniversitesi Rektörü Porf. Dr. Ayşegül Jale Saraç'ın Gülen Hareketi'ne mensup olduğu, cemaate yönelik olası operasyonlar nedeniyle görevden alınmamak için tesettüre girdiği iddia edildi.

Sosyal medyada, Dicle Üniversitesi'nin akademik kadrosunun çoğunluğunun Cemaat'e mensup olduğu da iddialar arasında.

Etiketler : Cemaat
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.