Bu milletin başına İhlas çorabı (Enver-Mücahit) Örenler

GÜNDEM Haber Girişi : 15 Ağustos 2021 23:38
Bu milletin başına dini duyguları istismar ederek çorap örenler. Enver Ören, Mücahit Ören. Yakın tarihin Tosuncukları işte bunlar.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın bir süredir köşesine taşıdığı İhlas Holding iddiaları "Amerikalı Mücahit" tartışmasına dönüştü! Hakan'ın İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahit Ören'i hedef aldığı yazılarda dile getirdiği "2001 krizinde batan ve TMSF'ye devrinin engellenmesi dolayısıyla mağdurların 16 yıldır ödeme alamadığı" suçlamalarına İhlas cephesinden bir kampanya ile karşılık verildi.

 

"HÜRRİYET'E KAYYUM" KAMPANYASI

 

Holding çatısı altında yayın yapan Türkiye Gazetesi 'Hürriyet'e kayyum' kampanyası başlatırken Mücahit Ören'den ise bir açıklama gelmedi.

 

"AMERİKALI MÜCAHİT" GERİLİMİ

 

Ahmet Hakan, verdiği bir röportajda "FETÖ, İhlas'a KUMPAS kurdu" diyen Mücahit Ören'e "Kes ağlaşmayı Amerikalı Mücahit, garibanlar parasını alamazken sen lüks içinde yaşıyorsun" sözleriyle yüklenmişti. Hakan, mağdur olduğu iddia edilen isimlerin ifadelerine de yer vermiş ve Ören'in Amerikan vatandaşı olmasını eleştirmişti.

 

İşte Hakan'ın o yazıları:

 

22 AĞUSTOS: İHLASZEDELERİN PARASI NE OLDU AMERİKALI MÜCAHİT?

 

MAŞALLAH keyfin yerinde... Şehirler kuruyorsun. Binalar yapıyorsun. İhaleler alıyorsun. Tetikçiler besliyorsun. Lüks ve sefa içinde yaşıyorsun. Keyfine bakıyorsun. Üstelik Amerika'nın çıkarlarını koruyacağına yeminler ederek Amerikan vatandaşı da olmuş durumdasın. Yap, hepsini yap. Daha fazlasını yap. Fakat bunları yaparken... Paralarını kaptığın mağdur İhlaszede vatandaşların üç kuruşunu da öde birader. Bak, aradan 16 yıl geçti. Hâlâ vatandaşa borcun var. Belki azıcık az yesen... Belki azıcık az beslensen... Ödersin borcu. Hadi.

 

24 AĞUSTOS: VERSENE GARİBANIN PARASINI EY AMERİKALI MÜCAHİT

 

BODRUM'da 7 milyon Euro'luk villanda keyif çatıyor musun? Çatıyorsun. Eşin, Obama ile fotoğraf çektirmek için milyon dolarları bayılıyor mu? Bayılıyor? Balinalarla yüzmek, Paris'te romantik fotoğraf çektirmek falan... Yapıyor musun bunları? Yapıyorsun. Ne var bunda Gayet insani bir fotoğraf. Lüks, şatafat, debdebe... Hepsi var mı sende? Var. Kısacası keyfin keka yani Amerikalı Mücahit Ören... Ayrıca... Gazetelerinde, televizyonlarında tetikçi besleyip sağa-sola çamur attırıyor musun? Attırıyorsun. Kucağındaki tetikçilerle sağa-sola ateş ediyor musun? Ediyorsun. Tetikçilerine racon üstüne racon kestiriyor musun? Kestiriyorsun. İyi... Güzel... Tamam... Yap Mücahit! Hepsini yap! Hatta daha fazlasını yap. Gözümüz yok. Ama bunları yaparken... Şu fotoğrafta görülen İhlaszede gariban amca ile gariban teyzenin 16 yıldır gasp ettiğin parasını da öde be adam! Bu amca ile bu teyze, senin hortumladığın İhlas Finansı'na kaptırdıkları üç kuruş parayı kurtarmak için tam 16 yıldır çırpınırken... Sen zevküsefa içinde yaşamaya nasıl devam edebiliyorsun aslanım? Dedenin kaleme aldığı “Saadet-i Ebediye” kitabında “kul hakkı” diye bir bahis yok mu kardeşim? Bir insan “Işıkçı” falan olunca, “kul hakkı”ndan da yırtmış mı oluyor? Dokunulmaz mı oluyor? Paralarını çarptığın insanlar kanser hastalığının pençesinde inlerken, “Ver benim üç kuruşumu” diye haykırırken, “Hayatımı mahvettin” diye ilenirken... Bodrum'daki 7 milyon Euro'luk villanda yediğin, içtiğin kursağından nasıl geçiyor a be vicdansız? Biraz az semirip, biraz az tetikçi besleyip, biraz az racon kestirip, biraz az lüks içinde yaşayıp...

Ödesene İhlaszedelerin parasını!

 

BİR ELİ KALBİNDE AMERİKAN YEMİNİ EDEN MÜCAHİT

 

Ne var bunda? Gayet insani bir fotoğraf. İŞTE Amerikalı Mücahit'in Amerikalı olma töreni. Mücahit'i görüyor musunuz? Ne var bunda Gayet insani bir fotoğraf. Nasıl da şen... Nasıl da şakrak... Nasıl da heyecanlı... Nasıl da mutlu... Bir eli kalbinde, bir elinde Amerikan bayrağı... Yemin ediyor. Diyor ki yemininde: “Burada, önünüzde... Şimdiye kadar tabiiyetinde bulunduğum her türlü devlet tabiiyetini ve egemenliğini reddettiğime... Bundan böyle ABD Anayasası'nı ve yasalarını iç ve dış düşmana karşı savunacağıma... ABD'ye bağlılık ve sadakat göstereceğime... Kanunun gerektirdiği hallerde ABD ordusuna hizmet vereceğime... Yemin ederim... Tanrı yardımcım olsun.” Şu yeminin binde birini Türkiye'deki herhangi bir medya patronunun dayısının oğlunun eski kocasının yeğeni etse... Ortalığı ayağa kaldıracak olanlar... Mücahit karşısında “tıs” bile çıkarmıyorlar, çıkaramıyorlar. Niye acaba?

 

25 AĞUSTOS: İHLAS FİNANS TASFİYE EDİLMELİ, GARİBANLARIN YÜZÜ GÜLMELİ

 

AMERİKALI Mücahit Ören'in İhlas Finans'ında yüz bin kişinin tam 800 milyon doları battı. Türkiye'deki batık bankaların tümü, TMSF tarafından tasfiye edildi. Bunun tek istisnası: İhlas Finans... İhlas Finans, TMSF tarafından tasfiye edilmediği için parasını bu bankaya kaptıran vatandaşlarımız maalesef paralarını kurtaramadı. Yapılması gereken şudur: Bankacılık Kanunu'na bir madde eklenerek İhlas Finans'ın TMSF tarafından tasfiyesi sağlanmalıdır. Eğer bu yapılırsa gariban vatandaşların alacakları, İhlas Finans'ın varlığıyla karşılanacaktır. Peki İhlas Finans'ın varlığı, vatandaşların alacaklarını karşılamaya yetmezse ne olacak? Şu olacak: Amerikalı Mücahit'e “Öde şu borcunu” denecek. O zaman da Amerikalı Mücahit, lüks ve şatafat içinde yaşadığı hayattan biraz feragat edip gariban vatandaşlara olan borcunu ödemek durumunda kalacak. Amerikalı Mücahit'e önerim: Tez elden Bodrum'daki 7 milyon Euro'luk villanı satışa çıkarmaya bak.

 

26 AĞUSTOS: AMERİKALI MÜCAHİT'E KÖTÜ BİR HABERİM VAR

 

MECLİS Başkan Vekili Akif Hamzaçebi aradı. Söyledikleri şunlar: "İhlas Finans'ın TMSF tarafından tasfiyesini sağlamak için daha önce bir önerge vermiştim. Önerge, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Ancak Genel Kurul'da AK Parti oylarıyla tasarıdan çıkarıldı. İhlas Finans mağduru vatandaşlarımızın haklarını almalarını sağlayacak düzenlemeyi Meclis açılır açılmaz yeniden gündeme getireceğim." Ey Amerikalı Mücahit! Şimdiden hazırlamaya başla istersen gariban vatandaşlarımızın parasını.

 

28 AĞUSTOS: KES AĞLAMAYI AMERİKALI MÜCAHİT

 

AMERİKALI Mücahit Ören, gazetesinde ağlıyor, ağlaşıyor. Vatandaşın parasını vermek yerine gözyaşı döküyor. Neymiş? İhlas Finans'ı FETÖ batırmışmış. Her şey FETÖ'nün yüzündenmiş. Amerikalı Mücahit'in hiç kabahati yokmuş. Kes ağlaşmayı Amerikalı Mücahit! İhlas Finans'ı FETÖ batırdıysa... FETÖ'nün yaptığı bu alçaklığın ceremesini vatandaş çekti. Sana olan bir şey yok ki! Gariban vatandaşlar, tam 16 yıldır, sana kaptırdıkları paraları alamazken... Sen bir elin yağda, bir elin balda, lüks ve sefahat içinde yaşıyorsun. Senin sadece Bodrum'daki yazlık villan bile 7 milyon Euro değerinde. Sonuç? Ağlayan da sensin, eğlenen de sensin... İnsan “Bari ağlamayı garibana bırakayım” der. Şu haline bak: Hem milletin parasını ödemiyorsun, hem keyfine bakıyorsun, hem de ağlıyorsun. Vay arkadaş! İşe bak sen ya! Bu ne utanmazlıktır yahu! Bu denli pişkin olabilmek için Kaliforniya mücahidi olmak gerekiyor galiba!

 

29 AĞUSTOS: AMERİKALI MÜCAHİT MAĞDURLARI NE DİYOR?

 

Bugünlerde yığınla mesaj geliyor ihlaszedelerden... İşte onlardan sadece birkaçı:

 

YİĞİT ASLAN: Ey cumhuriyet savcıları! Bu hortumcu İhlas Finans'a hak ettiği cezayı ne zaman vereceksiniz? Yüzbinlerce mağdur var.

 

MEHMET SEVER: Yıllardır görmezden gelinen İhlas Finans olayını gündeme getirdiğiniz için teşekkürler. TGRT'deki evliya menkıbelerine kanarak tüm paramı oraya yatırmıştım. Ayıldım ama her şeyim de gitti. SSK emeklisiyim. Üniversitede çocuklarım var.

 

NAZIM BAŞOL: Yıllardır kimseye ulaşamadık, sesimizi duyuramadık. Size teşekkür ediyoruz.

 

İLYAS YEŞİLKANAT: İhlas Finans mağdurlarından biri de benim. Lütfen yazmaya devam edin. Belki devlet büyüklerinin vicdanlarının harekete geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

OSMAN YEŞİLDAĞ: Bu İhlas Grubu'nu kim koruyor acaba? 16 yıldır paralarımızın üstüne yatmışlar, vermiyorlar. Mudilere “Paranı veririm ancak benden daire alırsan” diyorlar. Daireyi de 1.5 / 2 kat arttırılmış fiyattan vermek istiyorlar.

 

H.A.: Allah sizden razı olsun. 16 yıllık İhlas Finans yaramıza merhem olmaya çalıştığınız için...

 

MUHAMMED ŞİMŞEK: Abi bu İhlas Finans konusunu her gün yazarak büyük sevaba giriyorsun, hayır yapıyorsun. Mağdurlar sana dua ediyor.

 

BİLENLER bilir. Türkiye'de İhlas Grubu denilince akla gelen ilk cümle şudur: “Kim iktidara gelirse... İhlasçılar hemen onun otobüsüne binerler.” Bu bilinen hükümden yola çıkarak şunu gönül rahatlığıyla söyleyecek çok insan var Türkiye'de: FETÖ'nün alçak darbe girişimi başarılı olsaydı... FETÖ otobüsüne ilk binecek olan da bu İhlasçılardı.

 

31 AĞUSTOS: VAY MİAMİ'Lİ MÜCAHİT VAY! VAY YAVUZ HIRSIZ VAY!

 

BESLEDİĞİN tetikçilerini üzerimize salarak bizi bezdireceğini mi sanıyorsun be hey Amerikan Mücahit'i! Garibanların gasp ettiğin paralarıyla satın aldığın Bodrum'daki 30 milyonluk lüks villanda sefa sürerken mi adamlarına “saldırın” emri verdin be hey Amerikan çıkarlarını korumaya yeminli Miami Mücahit'i! Yavuz hırsız oldun da... Çıkardığın yangınla, yaptığın çaçaronlukla yaptığın gaspı yazıp çizenleri sindirip susturacak mısın be hey Florida Mücahit'i! Vay Miami'li Mücahit vay Vay yavuz hırsız vay Tıpkı “Fadılzede” gibi “İhlaszede” diye bir kavramın oluşmasına neden olmuşsun... Gariban insanlar gasp ettiğin paralarını almak için örgütlenmek zorunda kalmış... Utanıp yerin dibine girmek yerine... Bunları dile getiren bizlere mi saldırıyorsun be hey sefa Mücahit'i! Özal döneminde Özalcı... Demirel döneminde Demirelci... Çiller döneminde Çillerci... Asker döneminde askerci... AK Parti döneminde AK Partici... Yırtmanın yolunu böyle mi buldun be hey çıkarcı Mücahit! Hem binlerce garibanın dişinden tırnağından artırarak sana emanet ettiği paranın üzerine oturacaksın... Hem de raconcu tetikçilerine “Hürriyet'e kayyum atansın” falan diye yazdıracaksın... Be hey kuldan utanmaz, be hey Allah'tan korkmaz Mücahit!

 

2 EYLÜL: HIRSIZ, GASPÇI MÜCAHİT'E NOT

 

GARİBANLARIN parasının kursağından rahat geçmesine asla izin vermeyeceğim. Paralarını gasp ettiğin insanlar kanserden ölürken senin Miami'de, Bodrum'da, İstanbul'da, Paris'te yaşadığın lüks ve pahalı günlerinin tek kâbusu ben olacağım. Şurada iki gün bayram arası verdik diye gevşeme sakın.

 

AYDINLIK YAZARI DA DAHİL OLDU

 

Medyada alevlenen söz konusu tartışmaya Aydınlık Gazetesi yazarı Selahattin Önkibar da dahil oldu. Önkibar, Hakan'ın ardından 30 Ağustos'ta keleme aldığı "Helikopterden avuç-avuç altın saçan medya patronu!" başlıklı yazısında Ören'i hedef alarak, siyaseten korunduğunu iddia etmiş ve ABD ile ilişkileri ile 15 Temmuz konusunda birçok iddiada bulunmuştu.

 

İŞTE O YAZI:

 

Türkiye Gazetesi, İhlas Finans'ı Fetullah ile Aydın Doğan batırdı diyor. Peki İhlas Finans'ı Fetullah batırdı ise söyle Mücahit, bir dönem genel yayın müdürün olan Işıkçı ceamati müridi Nuh Albayrak'ı Fetulah alçağına gönderip bağlılık mesajlarını neden ilettin? Darbeden iki gün önce gönderdiğin mesajla “Ankara'yı ayağa kaldıracağımız gün çok yakın” demedin mi ve bu mesajı mahkemede kabul etmedin mi? Fetullah ile Ankara'yı ayağa kaldıracak idi isen İhlas Finans'ı Fetullah batırdı demek komik olmuyor mu? Şimdi Bodrum'da 30 trilyonluk villada suçüstü olunca niçin suçu Aydın Doğan'la FETÖ'ye atıyorsun?

 

SİBEL CAN'A 3.5 MİLYON DOLARLIK VİLLA!

 

Konuyu çok iyi bilen üç-beş kişiden biri olarak, İhlas Finans şu sebeplerle battı: Yurtdışı ama özellikle ABD'ye para transferleri... Amerikalı Mücahit Miami'de çiftlik evler projesi için kaç bin dönüm arazi aldı niye açıklamıyor? Newyork, Washington ve Miami'deki büyük mülklerini niye gizliyor? İkinci husus, İhlas Finans'ı paraları, sanatçı hanımlara saçılmıştır. Soruyorum Enver Ören, Sibel Can'a, İstanbul Boğazı'na nazır Nakkaştepe'de ileride TGRT'de program yapar ödeşiriz hikayesi ile 3.5 milyon dolarlık villa verdi mi vermedi mi?

 

DİNÇ BİLGİN'E 2 VALİZ DOLAR

 

Sadece onlar değil, TGRT'de çalışan Seda Sayan'dan Gülben Ergen'e, Muazzez Ersoy'dan Orhan Gencebay, Kadir İnanır ve Barış Manço'ya kadar abartısız 30'ya yakın sanatçıya servetler ödenmedi mi? Yahu Marziye dizisi çekilirken Çatalca tarafında kurulan film setine Enver Ören hayran olduğu sanatçıya helikopterle havadan avuç avuç cumhuriyet altını saçtı mı saçmadı mı? Sadece o değil, Enver Ören aynı şeyi yani üstüne altın saçma işini Serdar Ortaç gibi çok sayıda sanatçıya yapmadı mı? Keza İhlas'ın ortak olduğu Egebank'a İhlas Finans'dan sermaye aktarıldı mı aktarılmadı mı kayıtlarda var mı? O dönemin güçlü medya patronu Sabah-ATV sahibi Dinç Bilgin'e “Aleyhimde haber yaptırmasın” diye, İhlas Finas'dan iki valiz dolusu dolar verilmedi mi?

 

HAR VURUP HARMAN SAVURDUNUZ!

 

Sabancı Grubu'nda özel uçak yok iken Enver Ören aldı mı almadı mı? “Uçak alımı yanlış olur” dedi diye Zeynel Abidin Erdem yönetimden kovulmadı mı? Ören ailesinin helikopteri, yatları ve çok sayıda özel yapım zırhlı süper lüks BMW'leri yok muydu? Keza yerlerini bile sayarım 10'a yakın dehşet Sarayları vardı. Beyazıt Öztürk olayında yalan söyleniyor zira onu çağırıp 5 milyon dolar transfer teklif eden Enver Ören'dir. Bu aktardıklarımın fazlası “Takkeli Firavunlar” ile “İmamlar-Haramiler Medyası” kitaplarımda mevcut. Mücahit bu yazdıklarım için bana 1 trilyonluk dava açtı ama kaybetti.

 

MÜCAHİT, DOLANDIRICILIKTAN CEZA ALMADI MI?

 

Bakın İhlas Finans'ın kurucu genel müdürü Ali Çoşkun'dur, o hortumlama yok diyorsa ben özür dileyeceğim... Kitabımda ayrıntılarla var, İhlas Finans tam temizlenecekken ABD Ankara Büyükelçisi devreye girdi. AKP'nin TMSF Başkanı Ahmet Ertürk bizzat İhlas'da hortumlama var demedi mi? Dahası var, Mücahit Ören AKP iktidarı döneminde İhlas'da dolandırıcılık yapmaktan hapis cezası almadı mı ve Yargıtay bunu onaylamadı mı?

 

BODRUM'DA 30 TRİLYONLUK MALİKANE

 

İhlas Finans'ın batış hikayesini yıllar sonra Star grubundan Doğan'a geçtikten sonra Aydın Doğan bana sordu ve emin olun benden öğrendi... Benim derdim Aydın Doğan'ı savunmak falan değil, onu bu ülkede en çok eleştiren yine benim ama bu olayda hakikat bu. Kim Mücahit Ören'in İhlas Finans olayında siyaseten koruyor ise mahşer günü bunun hesabını vallahi verecektir.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.