• Ferrero fındık

Başpehlivan Recep Kara ve Şaban Yılmaz demokrasi nöbetinde

SPOR Haber Girişi : 27 Temmuz 2016 10:44
Başpehlivan Recep Kara ve Şaban Yılmaz demokrasi nöbetinde
655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri BaşpehlivanıRecep Kara ve üçüncüsü Şaban Yılmaz, SamsunCumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine katıldı.
 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara ve üçüncüsü Şaban Yılmaz, Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine katıldı.

Geçtiğimiz hafta 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde yarışan ve başpehlivan olan Recep Kara ile aynı güreşlerde üçüncülük elde eden Şaban Yılmaz, Cumhuriyet Meydanı'na gelerek Samsunlululara seslendi.
15 Temmuz darbe girişiminden sonra Samsunlu vatandaşlar meydanları biran olsun boş bırakmazken, başpehlivanlar da Samsunlulara moral verdi.
İlk olarak kürsüye çıkarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Recep Kara ile Şaban Yılmaz Kırkpınar'dan şampiyonlukları alarak Samsun'a döndüler. Recep Kara, 2016 Kırkpınar şampiyonu oldu. Şaban da onun üçüncüsü oldu. Daha doğrusu Samsun'un sesini ve yüreğini orada hissettirdiler. Onlardan öncede yine Samsunlu bir çocuğumuz Fatih Atlı bize altın kemeri getirmişti. Ama Fatih, sakatlığı dolayısıyla bu sene güreşemedi. Onun yerini Recep Kara doldurdu ve bizi onure etti. Kendisi Ankara Büyükşehir Belediyesi adına güreşti. Kara, dün akşam Ankara'da 'Ben bu şampiyonluğu darbecilere karşı direnen Türk halkına armağan ediyorum' dedi" ifadelerini kullandı.

Altın kemeri Karadeniz'e getirdiklerini belirten Kırkpınar Yağlı Güreşleri üçüncüsü Şaban Yılmaz, "Biz Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde güreşiyoruz ama gönlümüz hep Samsun'da. Biz 2016 yılında Recep Kara arkadaşımızla sırt sırta verdik, kemeri Karadeniz'e getirdik, sizlere hediye ediyoruz" dedi.

"Gerekirse tankın ve topun önüne vücudumuzu siper ederiz"
655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara ise, "15 Temmuz akşamı bu millete darbe yapmak isteyen hainlere karşı, bu millet 100 yıl önce Çanakkale Savaşı'ndaki ruhu ile bir kez daha meydanlara inerek Reisi Cumhuru Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında durmuştur. Tanklara, toplara karşı vücudunu siper ederek bütün dünyaya şu mesajı vermiştir: 'Biz hep beraber Türkiye'yiz'. Hep birlikte olduğumuz müddetçe hangi şer güçler birleşseler dahi bizim sırtımızı yere getiremeyecekler. 2 gün önce 655'incisi yapılan Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde dördüncü kez Türkiye başpehlivanı olmayı Allah bize nasip etti. Ben 2015 yılı şampiyonu olan Şaban Yılmaz kardeşimi de tebrik ediyorum. Karadeniz'e bir kez daha altın kemeri getirmeyi nasip eden Allah'a şükürler olsun. Şair diyor ya, 'Er meydanlarını, cenk meydanlarını pehlivansız bırakma Allah'ım. Müslümanlıkla yoğrulmuş bu milleti devletsiz, vatansız, bayraksız bırakma Allah'ım.' Biz er meydanının pehlivanları, yiğitleri olarak, er meydanlarına çıkar sabahlara kadar güreş atarız. Ama bu millet için, bu dava için, bu bayrak için gerekirse o tankın, topun önüne vücudumuzu siper ederiz. Ben bu dava uğruna şehit olmuş, göğsünü siper ederek, kurşun yiyerek, bu vatan, bu bayrak uğruna, bu millet uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Allah hepsini cennette Peygamber Efendimize komşu eylesin. Allah bir daha bu acıları bize göstermesin. Reisi Cumhurumuz 'artık tamam' diyene kadar lütfen meydanları bırakmayalım. Bu meydanlar boş kalmasın" şeklinde konuştu.

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Recep Kara'yı Tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.