Balkan Türklerinden misafir öğrencilere yemek

DERNEK-SENDİKA Haber Girişi : 29 Nisan 2012 17:36
Balkan ülkelerinden Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)'ne öğrenim görmeye gelen öğrenciler sabah kahvaltısında Samsun Balkan Türkleri Derneği'nin misafiri oldu.
Balkan ülkelerinden Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)'ne öğrenim görmeye gelen öğrenciler sabah kahvaltısında Samsun Balkan Türkleri Derneği'nin misafiri oldu.

Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Arnavutluk, Romanya, Saray Bosna gibi Balkan ülkelerinden OMÜ'ye öğrenim görmek için igelen öğrenciler Samsun Balkan Türkleri Derneği'nin sabah kahvaltısına konuk oldu. Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç ve OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan'ın da katıldığı sabah kahvaltısında öğrenciler hem birbirleri ile tanışıp, kaynaştı, hem de derneği tanıma fırsatı buldu. Dernek yönetim kurulu üyelerinin evlerinde hazırlattıkları ev yapımı pasta ve böreklerle kahvaltı yapan gençler, aile ortamı ile karşılanmanın mutluluğu içinde kaynaşıp, bol bol sohbet etti. Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, "Öğrencilere herhangi bir sorununuzda sizlere seve seve yardım etmeye hazırım. Sizler bizlere emanetsiniz. Her zaman söylediğim gibi Türk isminin geçtiği her yerde bulunmaktan gurur duyuyorum, ülkemizi dışarıya sizler tanıtacaksınız. Derslerinizde ve hayatınızda başarılar dilerim." dedi.

Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz, "Sizleri kendi
çocuklarımızın yerine koyuyoruz. Derneğimizin kapısı sizlere her zaman açık, Her sorununuzda yardımcı olmaya hazırız. Derneğimizle bağınızı kopartmayın ve her konuda kapınızı çalabileceğiniz bir eviniz olduğunu asla unutmayın. Ayrıca 3 Haziran Pazar günü saat 14.00'te derneğimizin geleneksel kazan pilavı şenliğine sizleri davet ediyorum aramızda olmanızdan mutluluk duyacağız." diye konuştu.

Öğrenciler de böyle sıcak ve samimi bir ortamda bulunmaktan duydukları mutluluğu ifade ederek dernek yöneticilerine teşekkür etti.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.