SAMSUN HABER Haber Girişi : 19 Ocak 2024 22:09

Akşener Samsun'da DEM Partiye ateş püskürdü

Akşener Samsun'da DEM Partiye ateş püskürdü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Samsun'da düzenlenen teşkilat buluşmasına katıldı. Samsun'da adaylarını açıkladı.

 

Sivas'ta yaptığı konuşma sonrası gelen tepkilere değinen Akşener, "Ses demli kafalardan geldi. Benim için şereftir. Ama beni suçlayan, bizleri suçlayanların; namertler şebekesi olan PKK'nın yaptığı namertlikleri suçlamadığını biliyoruz." şeklinde konuştu.

 

"BEBEK KATİLİNİ MECLİS KÜRSÜSÜNDE ÖVDÜNÜZ!"

 

"Siz namertsiniz namert" diyen Akşener, "Romantik romantik konuşanlar; Naz bebeği öldürttünüz, Fırat Çakıroğlu'nu, Yasin Börü'yü, Eren Bülbül'ü, Fethi Sekin'i, Aybüke öğretmeni şehit ettiniz. Ve pişmanlık duymadınız. Geldiniz o emri veren bebek katilini Meclis kürsüsünde övdünüz. 'Ne yapıyorsunuz ulan' diyen olmadı. Ama ben diyeceğim. Çünkü bu ülkede bebek katinin ve onun namert şebekesinin övüldüğü bir TBMM olamaz." ifadesini kullandı.

 

"BU NAMERTLER BUNDAN YÜZ ALIYOR"

 

Akşener şöyle devam etti:

"Bunun anlamı ne biliyor musunuz? Aynı 1919'daki İngiliz himayesi, Amerikan mandacılığı. Bu iğrenç dilin karşısında demokrasi diyerek bazıları kalbini karartıyor ya; bu namertler bundan yüz alıyor ya. Bunun sebebi ne biliyor musunuz? Bütün Kürtlerin temsilcisi PKK'ymış, onun uzantısı DEM'miş gibi bir algının yaratılmasıdır. Kürtleri maraba gören bu namertlerin karşısında seçim kazanmak için iki büklüm durmaktır. İşte manda budur, himaye budur. Biz bunu reddediyoruz."

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için İmren Nilay Tüfekçi'nin adaylığını ilan eden Akşener, seçim koordinasyon merkezini de ziyaret etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.