AK PARTİ KONGRESİNDEN MESAJ VAR

YEREL SEÇİM Haber Girişi : 27 Ağustos 2014 16:22
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın son kez partililere Genel Başkan olarak seslenmesi bir sonun değil yeni bir başlangıcın habercisi olmuştur." dedi
ERDOĞAN TOK; "TÜRKİYE HER DİLDE KONUŞULAN ÜLKE OLACAK"

ERDOĞAN TOK; "DAVUTOĞLU, YENİ BAŞLANGICIN HABERCİSİ"

  İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın son kez partililere Genel Başkan olarak seslenmesi bir sonun değil yeni bir başlangıcın habercisi olmuştur." dedi

  Ankara'da yapılan AK Parti 1. Olağan Kongresi'ne katılan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, tek liste olarak kongreye genel başkan adayı olarak gösterilen Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu kutladı. Başkan Tok yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bu süreçten sonra dünyanın sayılı ülkelerinden birisi olacağını belirtti.

  Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza atılarak Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesiyle Cumhurbaşkanı sıfatının gerçek adının yerini bulduğunu belirten Başkan Tok, "10 Ağustos 2014 seçimlerinde Türk Milleti Cumhuriyet tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanı'nı seçti. Bu yaşatılan ilkin ardından Cumhurbaşkanı sıfatı gerçek adını buldu. Çünkü Cumhur, başkanını seçti. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından AK Parti Genel Başkanlığı'na ve Başbakanlığa Parti yönetimi tarafından öngörülen isim Dış İşleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu olmuştu. Bu nedenle 1.'si düzenlenen olağan kongrede AK Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, mazlumların her zaman yanında olan, zalimlerin karşısında dimdik olarak çıkan Sayın Ahmet Davutoğlu olmuştur. Rabbim hayırlı uğurlu etsin. Allah yüzünü kara çıkarmasın. Türkiye bu süreçten sonra dünyanın sayılı ülkelerinden birisi olacaktır. Artık Milletimiz kendi iradesiyle kendi verdiği kararlarla yaşamını sürdürecektir. Türkiye artık her dilde konuşulan bir ülke olacaktır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın son kez partililere Genel Başkan olarak seslenmesi bir sonun değil yeni bir başlangıcın habercisi olmuştur. Devletimize Milletimize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.