Ahmet Seven: Sezai Karakoç'a millet olarak vefa borcumuz var

SAMSUN HABER Haber Girişi : 17 Kasım 2021 10:45
Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven Mütefekkir Şair Üstad Sezai Karakoç'un vefatının ardından bir mesaj yayınladı.
Ahmet Seven: Sezai Karakoç'a millet olarak vefa borcumuz var
" style="font-size:large">
Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven Mütefekkir Şair Üstad Sezai Karakoç'un vefatının ardından bir mesaj yayınladı.

Ahmet Seven yayınladığı mesajda: "Ölen bedenlerdir, fikirler yaşar. Mütefekkir Şair Üstat Sezai Karakoç Dünya hayatını tamamlamış ebedi aleme göç etmiştir. Türk edebiyatı büyük bir şairinin yanısıra mütefekkirini de yitirmiştir. Yeri doldurulamaz fakat boş kalmayacaktır. Milletimizin üzerinde büyük emeği vardır. Şiir yazıp fikrini ifade etmekle kalmamış hayatı boyunca hecesine kadar yaşamıştır. Kutlu yolun öncü isimlerindendir. Karakoç gönül verdiği davasını dert edinen çileli insanlardan birisidir. Şahsiyet ve duruşuyla örnek olmuştur. Kelebek kanadında Kaf dağını taşıyanlardan birisidir. Gençliğin rol modelidir. Hafızlarımızda bıraktığı kutlu iz silinmeyecektir. Bu milletin Sezai Karakoç'a vefa borcu vardır. Yeniden dirilişi uğruna çilesini çektiği gençlik onu daima hatırlayacak ve unutmayacaktır. Allah Rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun. Sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum" dedi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.