• Ferrero fındık

Ahmet Gündoğdu AK Parti'den Aday oluyor

SİYASET Haber Girişi : 10 Şubat 2015 20:53
Ahmet Gündoğdu AK Parti'den Aday oluyor
Gündoğdu, 'Bu bir veda değildir, bu milletimizin özgürlüklerini genişletme, ülkemizin vizyonunu, ekonomisini, etki alanını büyütme yolunda yeni bir başlangıçtır' dedi.
Gündoğdu, 'Bu bir veda değildir, bu milletimizin özgürlüklerini genişletme, ülkemizin vizyonunu, ekonomisini, etki alanını büyütme yolunda yeni bir başlangıçtır' dedi.

 21. Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Başkent Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi. Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetimi,  Memur-Sen il temsilcileri ile istişareler yapıldı. İstişareler sonucunda Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu 7 Haziranda yapılacak olan genel seçimlerde AK Parti'de siyaset yapacağını açıkladı. Gündoğdu'nun teşkilatlara hitaben yaptığı veda konuşması, salondakilere duygulu anlar yaşattı. Gündoğdu'nun sözleri sık sık alkışlarla kesildi.

yıldız

06subatdivan8

MEMUR-SEN'DEN GÜNDOĞDU'YA TEŞEKKÜR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Memur-Sen Genel Başkanvekili ve Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Memur-Sen'in kamu çalışanlarının sorunlarını her mecrada dile getirdiğini hatırlattı. Kaya, Memur-Sen'in büyük sivil toplum kuruluşu olmasında teşkilatın her ferdinin emeği olduğunu ifade ederek, "Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, çok daha büyük fedakarlık örneği göstermiş, Memur-Sen'in bugünlere gelmesini sağlamıştır. Fedakarlıklardan ötürü kendisine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

"BAYRAĞI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ"

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Memur-Sen bir dava yolculuğudur. Ülkemizin kalkınması ve kardeşlik hukukunun güçlenmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Büyüyen Memur-Sen ailesi, üye sayısını 800 binlere değil, milyonlara milyona çıkaracaktır. Bunun için gece gündüz çalışacağız" diye konuştu.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, "Genel Başkanımızın dava mücadelesini siyasette sürdürme kararı hem hüzünlü hem de sevindirici bir gelişmedir. Şu iyi bilinmelidir ki Memur-Sen çalışanlara yeni kazanımlar elde etmeyi sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, "Genel Başkanımızın bugüne kadar verdiği hak mücadelesini sürdüreceğiz. Bunun için geceyi gündüze katıp çalışacağız" dedi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Yavuz, "Memur-Sen olarak emek ve ekmeğin mücadelesini vereceğiz. Üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getireceğiz" diye konuştu.

06subatdivan7

Öte yandan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Gürbüz İnaltekin, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Safiye Özdemir, Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan ve Memur-Sen İl Temsilcileri birer konuşma gerçekleştirdi.

Genel Başkan Yardımcılarının ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu konuşmasını gerçekleştirdi.

06subatdivan5

"SESSİZ DEVRİMLER SÜRECEK"

Türkiye'nin 2002'den bu yana birçok alanda "yeni" olarak isimlendirilen süreçleri ve buna dayalı sessiz devrimleri hayata geçirdiğini hatırlatan Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu, "Bu gün geldiğimiz noktada milletimizin büyük çoğunluğunun ortak iradesi ile 'Yeniden Büyük Türkiye' hedefi ortaya konmuştur. Millet olarak bu hedefe doğru hızla yol alıyoruz" ifadelerini kullandı.

"ERGENEKON'A EV SAHİPLİĞİ YAPTILAR"

Örgütlü gücün ve örgütleşmenin büyük bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Gündoğdu, "Biz sendikacılığımıza başlarken, sağa sola bakmadan, 'ben varım' demeyi ama bireysel olarak değil, örgütsel olarak 'varım' demeyi ilke edinmiştik. 800 bin üyeyle Memur-Sen Türkiye'nin en büyük konfederasyonu, dünyanın değerler adına en sancılı ve en nitelikli örgütü olmuştur. Sizin gibi güzide dava arkadaşlarına sahip olduğum için Allah'a hamd ediyorum. Yüzlerce saat konuşulacak zaferlerimiz, duruşumuz var. Ortak Akıl Mitingleri'ne öncülük ederek demokrasimize sahip çıktık. Rakipler Ergenokon'a ev sahipliği ederken, rakiplerin 'darbe olsun da postal yalasak' dediği o günler, Memur-Sen milli iradeye sahip çıkmıştır ve tarihe geçmiştir" dedi.

06subatdivan6

 "ÖZGÜRLÜKLERİN YANINDA YASAKLARIN KARŞISINDA OLDUK"

"Biz 1992'den beri bu hedefin sendikal ayağında, sivil toplum kulvarında sorumluluk aldık, görev yaptık, paydaşı ve öncüsü olduk" diyen Gündoğdu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "1992'de başlayan özgür, sivil ve demokratik Türkiye mücadelemizde bir yandan vesayeti tasfiye ederken diğer yandan da Türkiye'yi küreselleşen dünyanın kenar mahallesi olmaktan kurtarmanın ve yeni bir dünya düzeninin öncü ülkesi yapmanın gayreti içerisinde olduk. Katsayı adaletsizliğine son veren, başörtüsünü yeniden özgürlükle tanıştıran, kamu görevlilerini toplu sözleşme hakkıyla buluşturan, vesayetin bütün retoriklerine karşı demokrasinin pratiklerini öneren bir duruşun liderliğini üstlendik."

ÜST AKIL OPERASYONLARI

"Çözüm Süreci ile Türkiye'nin iç sorunun çözecek Türk'ün, Kürt'ün, Arap'ın kavga etmesine son verip, Yeniden Büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz" diyen Gündoğdu, şu şekilde konuştu: "Bu sevda, Türk'ün ve Kürt'ün, Çanakkale kardeşliğini yeniden temin etmesi açısından çok önemlidir. Gezi olaylarıyla barışımız hedef alınmıştır, milletin iradesine kastedilmiştir. Daha sonrasında gelen 17-25 Küresel darbe girişimleri asıl amaçları ortaya çıkmıştır. Şu iyi bilinmeli ki, biz devleti paraleline, dikeyine karşıyız. Tek bir devlet vardır, o da millet iradesinin hâkim olduğu devlettir. 6-7 Ekim olayları ile kardeşlik süreci hedef alınmıştır. Bizler inadına kardeşlik, inadına barış, diyerek, bu olayları yöneten üst akıla gerekli cevabı verdik."

06subatdivan11

"ÖTEKİLEŞTİRMELERE SON VERDİK"

Gündoğdu, sadece dünyevi ve maddi kaygılarla sendikacılık yapmadıklarını, Memur-Sen!in zulme, zalime direnişin merkezi olduğunu ifade ederek, "Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen bizim için dünyevi ve maddi kazançları elde etmenin merkezi olmadı, olamazdı. Sendikacılığımızı, sivil toplum örgütçülüğümüzü bir yandan ülkemizin mütedeyyin insanlarını özgürlüklerine vurulmuş prangalarından kurtarmak, milletimizin büyük bir kısmını yok sayan ötekileştirme çukurlarını kapatmak, kadim kardeşliği hâkim kılarak kucaklaşmak için kullanırken, diğer yandan da insanlığın mazlum ve mağdur kitlelerinin yardım eli olmanın, zulme ve zalime direnişin merkezi yaptık. Yüzde 99'u Müslüman bir ülkede, başörtülü kızlarımızın okuyamadığı bir ortamda, İmam-Hatip okullarının siyasetçiler eliyle kapatıldığı bir ortamda,  katsayı sistemiyle, başta İmam-Hatip'ler olmak üzere, Meslek Liseleri öğrencilerinin önü kapatıldı. Bu ortamda, şura kararlarıyla din eğitiminin önünü açan, 12 Milyon 300 bin imzayla da eğitim hakkı, çalışma hakkı, siyaset hakkı boyutuyla başörtüsü özgürlüğünü hayata geçiren Memur-Sen ve bağlı sendikaları tarih yazmıştır" diye konuştu.

06subatdivan10

"YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE YOLUNDA ÇALIŞACAĞIM"

Gündoğdu, sendikal mücadeleyi, "Yunus'un deyimiyle; 'Hamdık' soylu mücadelenin neferliğiyle ve medeniyet değerlerinin yol göstericiliğiyle 'Piştik.' Milletimizin, dava arkadaşlarımızın, gönüldaşlarımızın, yol arkadaşlığı ve desteğiyle misyonunun hakkını veren, vizyonuyla da ufkunu büyüten özgürlükçü bir medeniyet hareketi inşa ettik" ifadeleri ile özetledi.

"HAKKINIZI HELAL EDİN"

Gündoğdu, Sendikal mücadelede edindikleri birikimi Yeniden Büyük Türkiye hedefi doğrultusunda milletin ve dünya mazlumlarının hizmetine sunmak için siyasete adım attığını belirtti.

06subatdivan4

Gündoğdu, "Şahsıma yapılan siyaset kulvarı davetini arkadaşlarımla, teşkilatımla ve desteğini her an yanımda hissettiğim ailemle istişare ederek Yeni ve Büyük Türkiye ideali adına bizim için yeni bir kulvar pozisyonundaki siyaset sahnesinde sorumluluk almaya karar verdim. Bu çerçevede 'AK Parti'den şahsıma yapılan kurumsal teklifi kabul ederek sivil toplumdan sivil siyasete geçiş yapma kararı almış bulunmaktayım. 7 Haziran 2015'de gerçekleşecek 25. Dönem Milletvekilliği seçimleri için halen yürüttüğüm Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığı görevlerimden ayrılmak durumundayım. İstişare sonucunda alınan bu kararın milletimiz, ülkemiz ve dünya mazlumları için hayırlara vesile olmasını, hayırlı hizmetlere kapı aralamasını temenni ediyor, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen'deki görevlerim süresince dostluktan öte bize kardeşliklerini gösteren büyük Memur-Sen ailesine teşekkür ediyorum. Haklarını helal etmelerini rica ediyorum" şeklinde konuştu.

HEDİYE

"BU BİR VEDA DEĞİLDİR"

 "Bu bir veda değildir, bu milletimizin özgürlüklerini genişletme, ülkemizin vizyonunu, ekonomisini, etki alanını büyütme yolunda yeni bir başlangıçtır" diyen Gündoğdu, sözlerini şu şekilde noktaladı: "Bu kamu görevlilerinin, işçilerin, emeklilerin kısacası bütün emek sahiplerinin ekmeğini büyütme, işsizlerin ve dar gelirlilerinin sıkıntılarını sona erdirme yolculuğudur. Bu Yeniden Büyük Türkiye ve medeniyet tasavvurunu inşa etme yolculuğunda yeni bir adımdır. Başta paralel yapılanmalar olmak üzere, vesayet yapılanmalarına karşı verdiğimiz mücadele, siyaset kulvarında da devam edecektir. Allah, hepimizi kendi hükmünün icrasına vekil kılsın, yâr ve yardımcımız olsun."

06subatdivan2

"MİLLETİN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPMAYI SÜRDÜRECEĞİM"

Açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gündoğdu, "nereden milletvekili adayı olacağı ve Meclis'te ilk çalışmanın ne olacağı" yönündeki soruya karşılık, şunları kaydetti: "Bu teklif, seçim işleri başkanının Memur-Sen'e ziyaretiyle gelen bir teklif. Akabinde Sayın Başbakan'la yüzyüze görüştüğümüz bir teklif. Dolayısıyla bir il konuşması olmadı. Ankara'da ikamet ediyorum ama böyle bir konuşma olmadı. Neresi düşünülür ne olur bilemiyorum. Doğrusu Meclis'e gidince sivil toplum ve siyaset ve farklı bir kulvara geçmiş olacağız. İstifa dilekçesini pazartesi, salı verip ondan sonra hazırlık yapmayı düşüyorum. Ama emin olmanız gereken bir şey var ki nerede olursam olayım işsizlerin, çalışanların, emeklilerin, dar gelirlilerin, mazlumların, milletin sözcülüğünü yapmaya ve emrinde olmaya devam devam edeceğim. Kurumsal sıfatım değişecek ama hizmet ve adanmışlık sıfatım değişmeyecek. Elbette burada Türkiye'nin en büyük konfederasyonunun genel başkanı olarak hizmet etmeyi Allah bana nasip etti. Ama davet edildiğimiz yerde elbette o siyasi partinin, hükümetin, üst organlarının alacağı kararlar, vereceği görevler olacaktır. Bunu da kendi kulvarı içerisinde değerlendirmek lazım. Ama bir kez daha söylüyorum. Sıfatımız, titrimiz, makamımız ne olursa olsun görevimiz millete hizmet olacak, bundan başka bir görevimiz de olmayacak."

06subatdivan1

Basın açıklamasın ardından Gündoğdu'ya, bağlı sendika başkanları tarafından hediyeler takdim edildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.