Yaşar Doğu 56. vefat yılında Samsun'da Şampiyonlarla anıldı

YAŞAR DOĞU Haber Girişi : 16 Ocak 2017 19:06
Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül, Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp ve Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, 'Yaşar Doğu'nun Manevi Huzurunda Şampiyonlar ile Söyleşi' programı kapsamında Samsun'da genç sporcularla bir araya geldi
 Şampiyonlar Yaşar Doğu İçin Samsun'da Buluştu

Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül, Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp ve Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, 'Yaşar Doğu'nun Manevi Huzurunda Şampiyonlar ile Söyleşi' programı kapsamında Samsun'da genç sporcularla bir araya geldi.

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, efsane güreşçi Yaşar Doğu'nun ölümünün 56'ncı yıldönümünde anlamlı bir etkinliğe imza attı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç himayelerinde gerçekleşen 'Yaşar Doğu'nun Manevi Huzurunda Şampiyonlar ile Söyleşi' programı kapsamında olimpiyat şampiyonu Taha Akgül, dünya şampiyonu Rıza Kayaalp ve başpehlivan Recep Kara, Samsun'a geldi. 19 Mayıs Gençlik Kampı Konferans Salonunda gerçekleşen programda şampiyon güreşçiler, yüzlerce sporcu ile bir araya geldi. 


Tüm Yönleriyle Yaşar Doğu'nun hayatı isimli eserin yazarı Arş. Yazar Ahmet Seven Yaşar Doğu'nun hayatından verdiği kesitlerle kısa bir konuşma yaptı. Seven Yaşar Doğu'nun yalnız Türk Güreş tarihini değil Dünya güreş tarihini de etkileyen güçlü bir isim olduğunu ifade ederek; " Millet olarak onun gibi bir güreş dehasına sahip olduğumuz için ne kadar gurur duysak azdır. Onun hedefi ülkemize şampiyonluklar hediye etmek ve şampiyonlar kazandırmaktı. O bunu başardı. Kendisinden sonra gelen tüm başarılı güreşçi ve sporcuları etkilemeyi başaran bu büyük dehayı vefatının 56. yılında Memleketi Samsun'da rahmet ve şükranla anmaktan gurur duyuyorum" dedi. 


Seven Programı düzenleyen Samsun İl Gençlik Spor Müdürlüğüne ve programa katılan Şampiyonlara teşekkür etti.  


Yaşar Doğu'nun hayatının anlatıldığı video gösterisi ile başlayan etkinlikte şampiyon güreşçiler Taha Akgül, Rıza Kayaalp ve Recep Kara, hem Yaşar Doğu ile ilgili düşüncelerini, hem de kendi başarı hikayelerini sporcularla paylaştı.


Programın son bölümünde ise şampiyon güreşçiler, salonda bulunan öğrencilerin sorularını yanıtladı. Soru cevap bölümünden sonra şampiyon güreşçilere çeşitli hediyeler takdim edildi. Taha Akgül, Rıza Kayaalp ve Recep Kara'ya büyük ilgi gösteren genç sporcular, bol bol fotoğraf çekindi. Programa Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Demirpençe, 23. Yaz Deaflympics Genel Koordinatörü Serkan Baltacı ile çok sayıda sporcu ve antrenör katıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.