• Ferrero fındık

Türkiye’de anonsla işçi arayan tek ilçe: Kavak

SAMSUN HABER Haber Girişi : 14 Ocak 2023 20:35
Türkiye’de anonsla işçi arayan tek ilçe: Kavak
Türkiye’de işsizlik sorununa çözüm aranırken Samsunun Kavak İlçesinde anonsla işçi aranıyor.
Türkiye’de anonsla işçi arayan tek ilçe: Kavak

Türkiye’de anonsla işçi arayan tek ilçe: Kavak

yıldız

 

Türkiye’de işsizlik sorununa çözüm aranırken Samsunun Kavak İlçesinde anonsla işçi aranıyor.

 

Samsun Kavak Belediyesi 600 Kişinin İstihdam Edileceği İlçede Anonsla İşçi Aranıyor.

 

 

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu işsizlik sorununa çözüm getirerek istihdamı sağlayan Belediye olarak yılın Belediye Başkanı ödülüne layık görülmüştü.

 

Kavak Belediyesi önceden olduğu gibi bugün de hoparlörden anonsla işçi aramaya devam etti.

 

Samsun Kavak Belediyesi, ilçedeki fabrikalarda istihdam edilmek üzere anonsla işçi aramaya devam ediyor. 600 işçiye ihtiyaç duyulan ilçede zabıtalar, anonslarla vatandaşları iş başvurusu için belediyeye davet ediyor.

 

Samsunun Kavak ilçesi, "Türkiye’de işsizlik sorununu çözen ilçe" olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Geçmişte herkesin gurbete göç ettiği ilçe, artık büyük şehirlerden tersine göç alıyor. Geçen yıllarda kurulan Kavak Organize Sanayi Bölgesi (OSB), hızla büyüyor. Yatırımcıların ilgisini çeken OSB’ye yeni fabrikalar kuruluyor. Bu fabrikalar da sürekli işçiye ihtiyaç duyuluyor. Kavak Belediyesi ise bu ihtiyacı ilçede yapılan anonslarla gidermeye çalışıyor. Zabıta tarafından yapılan anonsta, "İlçemizde faaliyet gösteren çeşitli iş kollarında çalıştırılmak üzere 19-35 yaş arası bay ve bayan 600 elemana ihtiyaç vardır" deniliyor.

 

BAŞKAN SARICAOĞLU: "ÇOK ACİL 600 ELEMANA İHTİYACIMIZ VAR"

 

 

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, "Kavak, sanayi kenti olmasından dolayı çok ciddi istihdam ihtiyacı doğmaya başladı. Şu anda Kavak’ta sokaklarımız bomboş. Herkes iş sahibi ve mesaisinde. Dolayısıyla sokakta boş gezen yok. Bundan 8-10 sene önce Kavak’ta 25-30 tane kahvehane varken, şimdi birkaç tane kaldı. İş arayan 19-35 yaş arası bütün kardeşlerimiz Belediyemize müracaat etsinler. Onları hemen işe yerleştireceğiz. Bizim çok acil 600 tane elamana ihtiyacımız var. Bizim açımızdan da gurur verici bir durumdur. Kavak bugün geldiği noktada artık Samsun ve çevre ilçelerden de gelen gençlerimize de iş kapısı olmuştur. İddia ediyorum ki gelecek yıllarda Kavak gerek nüfus ve gerekse kentleşme anlamında çok daha iyi noktalarda olacaktır" dedi.

 

VATANDAŞ DURUMDAN MEMNUN

 

 

Vatandaşlardan Ramazan Atıcı, "Belediyemiz, işçi arayan fabrikalarla ilgili anons yapıyor. İlçemizde organize sanayi büyük bir gelişme gösterdi. Gerçekten işçiye ihtiyaç duymaktadır. Sokakta gezen gençlerimizi iş bulma imkânı elde etmektedir. Bu yönde mutlu olmaktayız" diye konuştu.

 

Nizamettin Arlı isimli vatandaş, "Kavak Belediye Başkanımız ilçe için faydalı işler yapıyor. İlçenin işsizlik sorunu çözüldü. Fabrikalar sürekli işçi arıyorlar. Belediye anons yapıyor. Şu fabrikada işçi aranıyor diye. Biz bu anonsu 2 yıldır duyuyoruz" şeklinde konuştu.

 

Vatandaş Rahmi Sevinç, "Kavak’ta şu anda gençler istediği şekilde iş bulabiliyor. Belediyeden de anonsları duyuyoruz. Kavak’ta şu anda işsizlikten yana bir sıkıntı yok. Askerden gelmiş ve işsiz olan genç de yok" ifadelerini kullandı.

 

Belediye, her gün yaptığı anonslarla işçilerin istihdam edilmesini sağlıyor.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Vatan DAŞ 17 Ocak 2023 04:10

    Ne işi, lojistik adı altında hamallık, ağır sanayi adı altında demir çelik kazanına düşecek keriz işi mi ?