Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan Baba Ocağını ziyaret etti

SAMSUN HABER Haber Girişi : 01 Ağustos 2017 20:45
Yeni kabinede Sağlık Bakanlığı görevine atanan AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Baba Ocağını ziyaret etti
 SAĞLIK BAKANI DR. AHMET DEMİRCAN BABA OCAĞINDA AĞIRLANDI

Yeni kabinede Sağlık Bakanlığı görevine atanan AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, gündüz gerçekleştirdiği bir dizi teşkilat ziyaretleri ve akşam katıldığı 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları kapanış seremonisinin ardından doğup büyüdüğü mahallesi olan Tekkeköy'ün Çırakman Mahallesi'nde hemşehrileri ile biraraya geldi.

SEVGİ GÖSTERİSİNDE BULUNDULAR

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör, il ve ilçe teşkilat üyelerinin de katıldığı buluşma da coşkulu kalabalık Bakan Demircan'ı davul zurna ve havai fişeklerle karşılarken, "Hoşgeldiniz Bakanım" pankartı da astılar.

Bakan Demircan'a sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, "Tekkeköy Çırakman Mahallesi olarak olarak büyük onur ve gurur duyduk, İlçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun" dileklerini ilettiler.

BAŞKAN TOGAR'DAN TEBRİK

Yeni kabine de sayın Ahmet Demircan'ın Bakan olarak açıklamasının ardından heyecan, coşku ve mutluluğu birarada yaşadıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ise, "Samsun'un Tekkeköy İlçesi Çırakman Mahallesi'nin evladı olan Sağlık Bakanımız sayın Ahmet Demircan beyin bu göreve getirilmesinden büyük sevinç duymaktayım. İlçemizden Sağlık Bakanı çıkması ve bu kişinin hem uzun yıllar doktorluk gibi kutsal bir görevi başarıyla yerine getirmesi, hemde tecrübesiyle bir siyaset adamı olması bizim için büyük bir şanstır. İnşallah ülkemiz de ve ilimizde yapacağı büyük hizmetlerin ilçemizde de yansımalarını onun sayesinde göreceğimize inanıyorum. Bizler Tekkeköylüler olarak her zaman destek ve dualarımızla yanındayız. Bakanımız Ahmet Demircan beyi bir kez daha tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum." dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Gösterilen sevgi gösterisi karşısında duygulu anlar yaşayan Bakan Demircan'da, "Tüm dost, akraba ve arkadaşlarıma en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Durumun ve işin farkındayız, elbette. Bu makamlar milletin makamı, milletin emaneti, hizmet ederiz. Bunlar bayrak yarışıdır. Bayrak elden ele geçer ama milletin hizmeti gelişerek, büyüyerek devam eder. Cenabıhak bizi demek ki bu konumda da imtihan edecekmiş. Çünkü bu makamlar aynı zamanda da bir imtihan makamıdır. Allah bu imtihanı başarıyla neticelendirmeyi nasip etsin." dedi.

DUA İSTEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın Sağlık Bakanlığı gibi en önemli icra makamlarından birini kendisine tevcih etmeleri ve güvenmelerinin büyük bir gurur olduğunu aktaran Demircan, bu göreve layık olmak gayretinde olacağını ifade ederek hemşehrilerinden ve akrabalarından dua etmelerini istedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.