Kira fiyatlarıyla ilgili harekete geçiliyor

GÜNDEM Haber Girişi : 21 Temmuz 2023 23:28

KİRA FİYATLARIYLA İLGİLİ HAREKETE GEÇİLİYOR

 

Körfez turu sonrası uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da kira fiyatlarının artmasına neden olan boş evlerle ilgili harekete geçileceğini belirtti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi Bakanlığımızın konuyla ilgili çalışması var. Bu çalışmayla da bunların üzerine üzerine gideceğiz. Yani bunların yanına bu kar kalmayacak. Fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gideceğiz." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez turu sonrası uçakta yaptığı açıklamada, kira fiyatlarının artmasına neden olan boş evlerle ilgili bakanlığın çalışmasının olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi Bakanlığımızın konuyla ilgili çalışması var. Bu çalışmayla da bunların üzerine üzerine gideceğiz. Yani bunların yanına bu kar kalmayacak. Fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gideceğiz." dedi.

 

KİRA FİYATLARIYLA İLGİLİ HAREKETE GEÇİLİYOR

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 gün süren Körfez turu sonrası uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşın be

lini büken kiralık evlerin fiyatların artışına ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi.

 

"BUNLARIN YANINA KAR KALMAYACAK"

 

"Sektör temsilcileri, sadece İstanbul'da 100 bin atıl konut olduğunu söylüyorlar tamamlanmamış, yarım kalmış. Bunlar sektöre kazandırılabilir mi? Boş duran evler de kira fiyatlarını etkiliyor. Bazı ülkeler boş duran evlerden yüksek vergi alıyor bilgisi var. Böyle bir şey olabilir mi Türkiye'de de?" sorusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan şu şekilde yanıtladı: "Şimdi Bakanlığımızın konuyla ilgili çalışması var. Bu çalışmayla da bunların üzerine üzerine gideceğiz. Yani bunların yanına bu kar kalmayacak. Fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gideceğiz."

 

"VATANDAŞIMIZI BİR AVUÇ AZINLIĞIN KAR HIRSINA KURBAN EDEMEYİZ"

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Vatandaşlarımızı açgözlü bir avuç azınlığın kâr hırsına kurban edemeyiz. Vatandaşımızın alım gücünü düşürmemek, enflasyona ezdirmemek için yaptığımız zamlara göz diken ev sahipleri bunun bedelini ödemek zorunda kalacak. Hangi konuda olursa olsun fahiş fiyat artışlarına giden, piyasanın dengesini bozan yaptığı davranışın cezasını çekecektir."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.