Güreşin devlerinden Samsun İl Gençlik Spor Müdürlüğüne ziyaret

SAMSUN HABER Haber Girişi : 18 Ekim 2022 14:23
Dünya ve Avrupa Güreş Şampiyonlarından Samsun İl Gençlik Spor Müdürlüğüne ziyaret

Dünya ve Avrupa Güreş Şampiyonlarından Samsun İl Gençlik Spor Müdürlüğüne ziyaret

 

Dünya ve Avrupa Güreş Şampiyonalarında altın ve bronz madalyalar alarak ülkemizi ve Samsunu gururlandıran başarılı milli sporcularımız Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

 

Başarılı sporcuları tebrik eden İl Müdürü Feyzullah Dereci; ''spora ve sporcuya olan desteklerinin her zaman devam edeceğini söyledi''

 

Uluslar arası arenalarda aldıkları başarı hikayelerini ve gelecekteki hedeflerini İl Müdürü Dereci ile paylaşan sporcular maddi manevi desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ettiler.

 

Ziyarette ayrıca Çarşamba Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Berber, Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Savaş Keskinoğlu ve Tören ve Organizasyonlar Şube Müdürü Mücahit Tekkeşinoğlu  yer aldı.

 

Başarılı sporcuların aldıkları başarılar;

 

Alperen BERBER;

25-31 Temmuz 2022 tarihleri İtalya'nın Roma kentinde düzenlenen U17 Greko-Romen Güreş Dünya Şampiyonasında 80 kg Dünya 3.sü ve 15-21 Ağustos 2022 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Sofya kentinde düzenlenen U20  Greko-Romen Güreş Dünya Şampiyonasında 82 kg Dünya 3.sü oldu.

 

İbrahim ÖZDEMİR;

13-19 Haziran 2022 tarihleri arasında Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenen U17 Greko-Romen Güreş Avrupa Şampiyonasında 72 kg Avrupa Şampiyonu ve 25-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında İtalya'nın Roma kentinde düzenlenen U17 Greko-Romen Güreş Dünya Şampiyonasında 72 kg Dünya 3.sü oldu. 

 

Berati İNAÇ;

14-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Fransa da düzenlenen Okullar arası Güreş Dünya Şampiyonasında 55 kg Dünya 2.si oldu.

Etiketler : Güreş
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.