• Ferrero fındık

Dizi lanetli mi Hocam?

GÜNDEM Haber Girişi : 20 Ekim 2013 12:41
Dizi lanetli mi Hocam?
Konuşmasında gündem değerlendirmesi yapan Cübbeli Hoca magazinden de geri kalmadı. Ünlü, yayınlandığı her hafta milyonları ekrana kitleyen Muhteşem Yüzyıl dizisini sert sözlerle eleştirdi
Konuşmasında gündem değerlendirmesi yapan Cübbeli Hoca magazinden de geri kalmadı. Ünlü, yayınlandığı her hafta milyonları ekrana kitleyen Muhteşem Yüzyıl dizisini sert sözlerle eleştirdi.

İşte röportajdaki o kısım:

yıldız

'DİZİYİ LANETLEMEDİK, LANET ALLAH'TAN GELİR'

-Bağlı olduğunuz İsmailağa Cemaati'nin 'Muhteşem Yüzyıl'ı lanetlediği söyleniyor...

- Biz cemaat olarak diziyi, oyuncularını lanetledik diye bir durum sözkonusu olamaz. Ancak Allah lanetleyebilir. Fakat bu dizi İslam'a, Kuran'a ve sünnete uygun değildir. Bak güzel kardeşim, ruhaniyetler ölmez. Kanuni gibi bir zatın ahı alınırsa daha kötü olur. Onların ruhaniyetleri de bundan muzdarip olup devreye girmiş olabilir. Lanet Allah'tan gelir.

'HÜRREM'İN GÖĞÜSLERİ AÇILIP VEBALİ ALINIYOR'

- Dizide Hürrem rolünü oynayan Meryem Uzerli, acaba ah aldı da mı hamile kalıp evlenemeden Almanya'ya kaçtı?

Dedim ya kul hakkına giren roller ağır mesuliyetlerdir. Paşanın karşısına nasıl çıkarıyorsunuz Hürrem'i o göğüsleriyle falan. Edep yahu... Hürrem ölmüş, konuşamıyor, kendini savunamıyor, "razı değilim" diyemiyor. Kul hakkının da dünya ahiret vebali muciptir. Bak dizinin ilk senaristi kanserden öldü, bir oyuncunun başına mermer düştü, Kanuni'yi oynayan kişi sette ayağını kırdı, Ebu Suud'u canlandıran adam da tık diye gitti. Bunlar hep ağır veballer.

'GÜNAHSIZ YAŞAMAK PEYGAMBERLERE MAHSUS'

- Kanuni için değil de genel olarak soruyorum bütün padişahlar mükemmel birer Müslüman olmak zorunda mıydı?

- Herkesin Allah ile arasında kusur vardır ve Peygamber olmayan hiç kimse günahsız değildir. Günahsız olmak yalnızca Peygamberler'e mahsustur. Biz padişahlar günahsız demiyoruz fakat bu kadar iftira atmak, yama yapmak büyük günahtır. Burada yalan var.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.