Çocuklar Duymasın Dizisine Tepki yağıyor

GÜNDEM Haber Girişi : 03 Ağustos 2017 19:22
Çocuklar Duymasın Dizisine Tepki yağıyor
İzleyiciler; Böyle ihmal olamaz. Bilinçli olduğu kanaatindeyiz. Konuşmalar açıkça bunu teyid ediyor. Dizim yayından kaldırılmalı...
 DİZİ YAYINDAN KALDIRILSIN

İzleyiciler; Böyle ihmal olamaz. Bilinçli olduğu kanaatindeyiz. Konuşmalar açıkça bunu teyid ediyor. Dizim yayından kaldırılmalı...

Kanal D ekranlarında yayınlanan Çocuklar Duymasın dizinde, Kaynak Holdinge bağlı Ufuk Yayınları'ndan çıkan 'Barış Köprüleri; Dünyaya açılan Türk Okulları' kitabının gösterilmesi sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından eleştirildi.

Çocuklar Duymasın'ın yapımcısı Birol Güven, kişisel Twitter hesabından konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

KAMUOYUNA DUYURU: ÖZÜR DİLERİZ

30 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan Çocuklar Duymasın dizisinde rafta duran bir kitap kamuoyumuzun dikkatini ve tepkisini çekmiştir. 

Sözkonusu kitap ile ilgili olarak, dekor ve aksesuarlardan sorumlu sanat yönetmenimizin savunması alınmıştır.

Sanat yönetmenimiz savunmasında "Kitabı okumadığını, içeriğini bilmediğini, konusu hakkında hiç bir fikri olmadığını, tamamen aksesuar amaçlı kullandığını ve kendisinin herhangi bir kötü niyetinin olmadığını" belirtmiştir.

Kitabın içeriğine haberler çıktıktan sonra vakıf olduğunu ve büyük üzüntü duyduğunu belirtmiştir.

Aynı üzüntüyü yapımcı olarak ben ve tüm Çocuklar Duymasın ekibinin yaşadığını özellikle belirtmek isterim ve hepimizin dikkatinden kaçan bu talihsizlikten ötürü tüm ekibimiz adına, başta şehit aileleri olmak üzere herkesten özür dilerim.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.