'AİLECEK HDP'YE OY VERDİK' diyen Pelin Batu İlkadım Belediyesi Kitap Fuarına geliyor

SAMSUN HABER Haber Girişi : 02 Haziran 2022 17:52

 "AİLECEK HDP'YE OY VERDİK" diyen Pelin Batu İlkadım Belediyesi Kitap Fuarına geliyor

 

Haziran genel seçimleri sonrası gelen sonuçlarda HDP'nin daha önce CHP'nin hakim olduğu Nişantaşı bölgesinde birinci sırada yer aldığı ortaya çıkmıştı.

 

Nokta Dergisi'ne konuşan gazeteci Pelin Batu,"Nişantaşı, neden HDP'ye oy verdi?" sorusunu yanıtladı.

 

"AİLECEK HDP'YE OY VERDİK"

 

Pelin Batu, soruya kendi ailesinden örnekler vererek cevapladı. Barış sürecinin samimi ve şeffaf bir şekilde yürütülmesi için bütün ailesinin HDP’ye oy verdiğini söyleyen Batu, şunları söyledi; “Dedem de babam da CHP milletvekiliydi. Sola en yakın olan partilere oy vermişizdir hep. Şimdi ben de dahil tüm ailem HDP’ye oy verdik. İlk defa böyle bir şey oluyor.

 

HDP'NİN MECLİS'E GİRMESİ

 

Barış süreci AK Parti’yle başlayınca, nasıl destekliyorsunuz diye tepki gösterdiler bana. Bir süre sonra AK Parti’nin samimi olmadığını gördüm. Bugün barış süreci diyor, ertesi gün terörist ilan ediyor. Bu sürecin onlarla devam edebileceğini düşünmedim. HDP’nin güçlü bir şekilde Meclis’e girmesi barış sürecinin ciddi bir şekilde devam edeceği anlamına geliyor.”

 

HABER: https://www.haberler.com/guncel/pelin-batu-ailecek-hdp-ye-oy-verdik-7441493-haberi/

 

Haberler.com - Güncel

23.06.2015 08:05 -

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.