3 araştırma şirketinin yerel seçim anketi

SİYASET Haber Girişi : 02 Kasım 2013 21:36
Fox TV'de Fatih Portakal'ın sunduğu 'Türkiye'nin Trendleri' programında Türkiye'nin nabzını tutan 3 araştırma şirketinin başkanları en son yerel seçim anketlerini ilk kez açıkladılar.
Fox TV'de Fatih Portakal'ın sunduğu 'Türkiye'nin Trendleri' programında Türkiye'nin nabzını tutan 3 araştırma şirketinin başkanları en son yerel seçim anketlerini ilk kez açıkladılar.

'Türkiye'nin Trendleri' isimli canlı yayın programına ORC Başkanı Mehmet Murat Pösteki, Genar Başkanı Mustafa Şen ve Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı konuk olarak katıldılar.

İSTANBUL'DA KADİR TOPBAŞ ÖNDE

Genar isimli araştırma şirketinin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için en son yaptığı hem partileri hem de adaylarını içeren bir araştırmasının verileri şu şekilde:

? Kadir Topbaş (AK Parti) -%54,1
? Mustafa Sarıgül (CHP) -%40,1
? Sırrı Süreyya Önder (BDP/HDP)-%7,3
? Ahmet Vefik Alp (MHP)-%5
? Saadet Partisi adayı-%0,9
? Diğer-%1,2

KADİR TOPBAŞ YENİDEN

ORC isimli araştırma şirketinin AKP 'ye oy vereceğini belirten seçmenleresorulan, 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 'ı yeniden aday olarak görmek ister misiniz?' anketinin verileri şu şekilde:

? Evet, isterim. -%85,3
? Hayır, istemem. -%5,6
? Fikir belirtmeyen. -%9,1

AK PARTİ YÜZDE 51

Genar isimli araştırma şirketinin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için en son yaptığı, partileri içeren araştırmasının verileri şu şekilde:

? AK Parti -%51,5
? CHP -%33,4
? MHP -%7
? BDP -%4,9
? SP -%1,7
? Diğer -%1,5

SARIGÜL'E YÜZDE 78'LİK DESTEK

ORC isimli araştırma şirketinin, 'CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül olursa oy verir misiniz?' anketinin verileri şu şekilde:

Tümü:
? Evet, veririm-%78,5
? Hayır, vermem-%21,5

AK Parti seçmeni:
? Oy veririm-%1,4
? Oy vermem-%98,6

MHP Seçmeni:
? Oy veririm-%2,5
? Oy vermem-%97,5

BDP Seçmeni:
? Oy veririm-%5
? Oy vermem-%95

YÜZDE 82 GÜRSEL TEKİN'E VERİRİM DEDİ

ORC'nin, 'CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gürsel Tekin olursa oy verir misiniz?' anketinin verileri ise şu şekilde:

Tümü:
? Evet, veririm-%82,1
? Hayır, vermem-%17,9

AK Parti seçmeni:
? Oy veririm-%1,2
? Oy vermem-%98,8

MHP Seçmeni:
? Oy veririm-%2,9
? Oy vermem-%97,1

BDP Seçmeni:
? Oy veririm-%6,7
? Oy vermem-%93,3

TEKİN Mİ? SARIGÜL MÜ?

Yine ORC'nin, 'CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gürsel Tekin mi yoksa Mustafa Sarıgül mü olmalı?' anketinin verileri şu şekilde:

? Fark etmez-%31
? Gürsel Tekin-%24,2
? Mustafa Sarıgül-%17,4
? CHP adayı ile ilgilenmiyorum-%15,9
? Fikir Belirtmeyen-%11,5

ANKARA VERİLERİ

ORC isimli araştırma şirketinin Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için 28 Eylül ? 5 Ekim tarihleri arasında en son yaptığı araştırmanın verileri şu şekilde:

? AKP-%44,8
? CHP-%29,2
? MHP-%13,6
? Diğer-%3
? Kararsız ve aday adaylığı-%9,4

'GÖKÇEK AÇIK ARA ÖNDE'

Melih Gökçek'in AK Parti açısından açık ara önde olduğunu belirten ORC Başkanı Mehmet Murat Pösteki, 'Seçmenlere başka birini aday olarak görmek istediniz mi diye sorduğumuzda bir isim telaffuz edemiyor.' dedi.

GÖKÇEK'SİZ AK PARTİ KAZANAMAZ

ORC Başkanı Mehmet Murat Pösteki AKP'nin Ankara Başkanlığı hakkında, 'Melih Gökçek 'e rağmen AKP başka bir aday gösterirse seçimi kazanamaz.'ifadelerini kullandı.

AK Parti 'ye oy vereceğini belirten seçmenlere sorulan, 'Partinizin Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı olarak kimi görmek istersiniz?' anketinin verileri şu şekilde:
? Melih Gökçek -%83,5
? Diğer -%10,1
? Cevapsız -%6,4

CHP'DE MUHARREM İNCE ÖNDE

CHP'ye oy vereceğini belirten seçmenlere sorulan, 'Partinizin Ankara Büyükşehir Başkan Adayı kim olmalı?' anketinin verileri şu şekilde:

? Muharrem İnce -%22,5
? Murat Karayalçın -%17
? Metin Feyzioğlu -%13,2
? Sinan Aygün -%10,7
? Gökhan Günaydın -%10,3
? Cengiz Topel Yıldırım -%8,1
? Emine Ülker Tarhan -%6
? Diğer -%7,5
? Cevapsız -%4,7

GENAR'IN ARAŞTIRMASINDA DA DURUM DEĞİŞMEDİ

Genar isimli araştırma şirketinin Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için geçen hafta yapılmış partileri içeren bir araştırmasının verileri şu şekilde:
? AKP-%51,6
? CHP-%31,9
? MHP-%15,6
? Diğer-%0,9

Genar isimli araştırma şirketinin Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için geçen hafta yapılmış hem partileri hem de adaylarını içeren bir araştırmasının verileri şu şekilde:
? Melih Gökçek (AK Parti)-%47,5
? Muharrem İnce (HDP) -%31,1
? Mevlüt Karakaya -%19,5
? Diğer -%1,9

'CHP İZMİR'İ KESİNLİKLE ALIR'

İzmir'de 30 ? 31 belediyenin CHP'li olduğunu belirten Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı, İzmir'i kesinlikle CHP'nin alacağını söyledi. Hakan Bayrakçı, AKP'de İzmir'in en iyi adayının da Binali Yıldırım olacağını ifade etti.

İKİ ŞİRKETTE DE DURUM AYNI

ORC isimli araştırma şirketinin İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığı için en son yaptığı partileri içeren bir araştırmasının verileri şu şekilde:
? CHP -%42,5
? AK Parti -%33,9
? MHP -%9,1
? Diğer -%2,5
? Kararsız/Adaya bağlı-%12

Genar isimli araştırma şirketinin İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığı için en son yaptığı partileri içeren bir araştırmasının verileri şu şekilde:
? CHP -%56,1
? AK Parti -%29,2
? MHP -%9,6
? BDP -%2,6
? Diğer -%2,5

CHP'DE AZİZ KOCAOĞLU ÖNDE

Genar isimli araştırma şirketinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en son yaptığı, hem partileri hem de adaylarını içeren bir araştırmanın verileri şu şekilde:
? Aziz Kocaoğlu (CHP) -%54,1
? Binali Yıldırım (AK Parti)-%40,1
? MHP Adayı -%5,4
? Diğer -%0,4

Etiketler : araştırma
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.