Yolcu Transfer Merkezi açılıyor Samsunlular tarihi bir hizmete daha kavuşuyor

SAMSUN HABER Haber Girişi : 28 Aralık 2022 16:40
Samsun Büyükşehir Belediyesi Mustafa Demir'in çabaları sonuç verdi. Samsunun ilçelerinden şehir merkezine tek araçla ulaşım imkanı sağlanacak.

Samsun'da bir dönem daha sona eriyor Transfer Merkezi açılıyor.

 

Şehirde bayram havası yaşanıyor

 

Samsunun ilçe minibüslerinin yolcularını Şehir Otogarında indirme mecburiyetinde bırakılması sonucu yaşanan eziyetten dolayı vatandaşlar Samsun'a gelemiyordu.  

 

Samsunluların Samsuna hasreti sona eriyor

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in çabaları sonuç verdi. Samsunun ilçelerinden şehir merkezine tek araçla ulaşım imkanı sağlayacak İlçe Transfer Merkezi hizmete açılıyor. Samsunlu vatandaşların ve minibüs esnafının yıllardır süren bekleyişine 29 Aralık’ta son vereceklerini açıklayan Başkan Mustafa Demir, tüm vatandaşları saat 14.00’te yapılacak açılış törenine davet etti. 

 

Samsun Samsun olalı böyle eziyet görmemişti

 

Şehrin kronik hale gelen problemlerini çözmek için gece gündüz çalışan Samsun Büyükşehir Belediyesi, alt ve üst yapıya ilişkin proje yatırımlarını tek tek hizmete alıyor. “Akıllı Şehir Trafik Güvenliği” projesi ile kent içi trafiğini önemli ölçüde rahatlatan Büyükşehir Belediyesi, bu kez de ilçelerden kent merkezine toplu ulaşım araçlarıyla gelemeyen vatandaşların yaşadığı büyük mağduriyeti ortadan kaldırıyor.  

 

Samsuna gelecek olan vatandaşlar şehir merkezinde inecekler


Vatandaşların tek araçla günübirlik seyahat sorununa neşter vuran Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçe minibüsleri için 13, havaalanı servis araçları için de 3 çelik konstrüksiyonlu peron oluşturuldu. 12 araçlık taksi durağı ve 72 araçlık açık otoparkı bulunacak merkezin çevre saha betonu, asfaltlama ve çizgi imalatları tamamlanarak, danışma, bekleme ve bilet satış ofisi hazırlandı.

 

Dede torununa hasret kalmıştı


İlçe Transfer Merkezi Projesi’ni tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçelerden şehir merkezine, şehir merkezinden de ilçelere günü birlik seyahat eden yolcular ile minibüs esnaflarını heyecanlandıran hizmet için geri sayımı başlattı. 29 Aralık’ta hizmete sunulacak projeyle ilgili değerlendirme yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Geleceğin şehri Samsun’da bir sorunu daha çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçelerle şehir merkezi arasındaki günü birlik toplu ulaşım sorunun da yaşanan tüm mağduriyetleri tarihe gömüyoruz” diyerek, “Yeni bir sayfa açacağımız bu merkezimiz sayesinde tek araçla ulaşım imkanı sağlıyoruz. Dolayısıyla hem vatandaşlarımız hem de minibüs esnafımız rahata kavuşacak. Aktarma merkeziyle birlikte trafik yükü, ulaşım maliyeti ve zaman kaybı da azalacak. Tüm halkımızı Perşembe günü saat 14.00’te yapacağımız Transfer Merkezi açılış törenimize davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.