Yıka yıka Peygamberimizin evine kadar gelmişler

DÜNYA Haber Girişi : 13 Kasım 2014 19:03
İngiliz Independent gazetesi, Hz. Muhammed'in (sav) doğduğu evin yıkılacağını ve yerine Kral Abdullah için saray yapılacağını iddia etti.

İngiliz Independent gazetesi, Hz. Muhammed'in (sav) doğduğu evin yıkılacağını ve yerine Kral Abdullah için saray yapılacağını iddia etti.

Independent'ın haberine göre, Mekke veKabe'nin etrafını gökdelenlerle dolduran Suudi yönetiminin Hz. Muhammed'in doğduğu evi yıkmayı planlıyor. Plana göre, söz konusu alana rezidans ve AVM yapılacak.

HZ.MUHAMMED'İN EVİ YERİNE SARAY

Independent muhabiri Andrew Johnson imzasıyla yayımlanan haberde mevcut ve gerçekleştirilen benzer projeler nedeniyle, Mekke'de zaten yüzlerce tarihi yapı yok edildiğine ve Kabe'nin etrafındaki saat kulesiyle çirkin bir görüntü ortaya çıktığına dikkat çekiliyor.

Washington merkezli Gulf Enstitüsü'ne göre, Mekke'deki bin yıllık yapıların yüzde 95'i yok edilerek yerine gökdelenler ve AVM benzeri yapılar yapıldı.

İngiltere merkezli bir İslami araştırma vakfından Dr. İrfan Alawi de peygamberin doğduğu evin, yıl sonuna kalmadan yıkılacağını tahmin ettiklerini açıkladı.

Hz. Muhammed'in doğduğu evin yerine yapılacak binanın sahibi ise Kral Abdullah olacak. Suudi arabistan'daki pek çok kaynak mevcut plana karşı çıkmaya çekiniyor. Çünkü Suudi yönetiminin muhalefetten bu kişileri cezalandırmasından korkuluyor.


Etiketler : Kabe Medine
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.