Yaşar Doğu ve Şampiyonlar Buluşması

Samsun Gençlik Spor İl Müdürlüğünün organize ettiği programda Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlarımız  Yaşar Doğu anısına Samsunda söyleşi yaptılar.

Gençlik Spor Müdürlükleri bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci ve sporcuların yoğun katılım gösterdiği programın baştan sona ilgiyle izlendiğini gördüm.

Taha Akgül, Rıza Kayaalp, Recep Kara başarıya giden yolu anlatırken öğrencilerin sorularına samimi cevaplar verdi.

Program öncesinde kürsüden Yaşar Doğuyu anlatmaktan büyük gurur duydum. 

İkinci baskısını yapma mutluluğuna ulaştığım Yaşar Doğu kitabımı imzalamak yine benim için ayrı bir keyifti.

Recep Kara kendisine sorulan güreşe nasıl başladığınız size güreşi sevdiren sebepler neler oldu sorusuna öyle yerinde cevap verdi ki...Çevremde bana örnek olabilecek başarılı isimler vardı. Bunların başında Yaşar Doğu geliyordu. Beni yetiştirenler de iyi kimselerdi. Bana da mücadele vermek ve çok çalışmak düştü. 

Demek oluyor ki iyi örnekler iyi sonuçları doğuruyor.

Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'in söyleşileri de etkiliydi. Yaşar Doğu hakkındaki düşüncelerini gönülden alkışladım. Aradan yarım asır  geçmiş olsa bile Yaşar Doğu hala diri ve taze olarak yaşıyor.  Örnek alınıyor. 

Samsunlu sporcularımızın özellikle güreş yapan öğrencilerin şampiyonlarla buluşmasını önemsiyorum.

Umarım devamı gelir.

Bu hususta Samsun Gençlik Spor İl Müdürü Güven Özyurta ve bu aşamaya gelmesinde ciddi gayret gösteren Atakum Gençlik Spor İlçe müdür Mustafa Demirkıran'a teşekkür ediyorum.

Yaşar Doğu vefatının 56. yılında anıldı.

Fakat anmak yetmiyor onu anlamak ta lazım.

Onun felsefesi gayesi hedefi....

Bu hususta bundan sonra çok daha anlamlı faaliyetlerle yol alınacağı kanaatindeyim.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.