Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım'dan Basın açıklaması

GÜNDEM Haber Girişi : 24 Temmuz 2021 21:15
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle ayrıca basın ve medya gündemine yönelik basın açıklaması yaptı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle ayrıca basın ve medya gündemine yönelik basın açıklaması yaptı.


 Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım:


"İlkeli ve doğru yayın anlayışıyla kalemini satmayarak büyük bir özveriyle görevlerini yapan basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyor, vatanperver Basın Şehitlerimizi rahmet ve dualarla anıyorum.

 

Bu vesileyle, yazılı ve görsel basının "Basın, milletin müşterek sesidir" prensibinden hareketle Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri doğru bir şekilde bizlere aktaran önemli bir vasıta olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

Ne var ki, son zamanlarda bazı medya kuruluşlarının yalan ve iftira üretme merkezi haline geldiklerine, bazı gazetecilerin AB-D'den fon adı altında hibeler alarak, dış güçlerin maşası haline gelerek meslekî şereflerini de ayaklar altına aldığına şahit olmaktayız.

 

Kalemini satmayan, kiralamayan, mesleki namusunu koruyarak Türk'ten yana, Türk'ten taraf olan şerefli basın mensupları, Türk milleti üzerinde 5. kol faaliyeti yapmak isteyen yeni Ali Kemallerin algı operasyonu yapmasına asla izin vermeyecek, mesleki namuslarını koruyacaklardır" dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.