Tv Kanallarında cin ve muska tacirlerine tepki

ŞİKAYET VAR Haber Girişi : 16 Ağustos 2017 18:55
Tv Kanallarında cin ve muska tacirlerine tepki
5 adet cin mektubu 49 lira Televizyon kanallarında satılan "cin mektupları"na Milat gazetesi yazarı Arif Çarkçı köşesinden tepki gösterdi.

5 adet cin mektubu 49 lira

Televizyon kanallarında satılan "cin mektupları"na Milat gazetesi yazarı Arif Çarkçı köşesinden tepki gösterdi. 

Bazı televizyon kanallarında satılan "cin mektupları"na Milat gazetesi yazarı Arif Çarkçı köşesinden tepki gösterdi. 

Çarkçı yazısında "Televizyonda bazı kanallar var. Bir taraftan bağıra çağıra vaazlar veriliyor diğer taraftan ekranın alt köşesinde reklam bandları çıkıyor: 'Şu kadar dua 50 TL, bilmem ne kitabı 20 TL!' Yahu dua ne zamandır alınan satılan bir şey oldu? Eskiden de böyleydi de bizim mi haberimiz yoktu! Bir kanalda, sarıklı, sakallı, cübbeli bir 'hoca kılıklı primat', arkada bağıra çağıra bir şeyler geveliyor, ekranın hemen önündeki yazı ise şu: '5 Adet Nazar Duası, 5 Adet Cin Mektubu, 5 Adet Aile içi Muhabbet Ayeti, Esrarül Ecran kitabı 1 Adet korunmuş sır 49 TL' Hay o cinler şeytanlar çarpsın sizi! Aşağılık maymunlar!" ifadelerini kullandı.

"DEVLET DE AVAL AVAL BUNU SEYDERİYOR"

Çarkçı yazısını şöyle sürdürdü:

"Ayetin, duanın parayla alınıp satıldığı hangi İslami anlayışla açıklanabilir! Allah'ın dininde böyle bir ticaret olduğunu şu birkaç yıldır bu kıllı primatlardan öğreniyoruz! İşin acı tarafı şu: Oluşturulan yanlış din algısı üzerinden birileri kesesini küpünü dolduruyor, bolca para kazanıyor, ekranlarda maymunluk yapıyor, cahil kitleler ise peşlerinden koşuyor, bunların ekmeğine yağ sürüyor! Üstelik bütün bu rezillik filan cemaatin kanalında, radyosunda, TV'sinde filan sergileniyor, sadece o ucuz pazarlama kanallarında değil! Devlet de aval aval bunu seyrediyor ve din üzerinden ticaret yapanlara göz yumuyor! Kubbeli, cübbeli, cübbesiz, sakallı, sakalsız, sarıklı, sarıksız, dini kisve taşıyan ve taşımayan herkes bu işin içinde! Bazen bakıyorsunuz ünlü bir mankeni çıkarıyorlar kanala, konuşturuyorlar, reklam malzemesi olarak bu kişileri de kullanıyorlar! Dinle ilişkisi sadece filan tarikatın TV kanalı, camisi, cübbesi, kubbesi olan bir kocaman kitle ayakta uyutuluyor, saf ve masum insanlar ticari kazanç alanı olarak görülüyor, 'satılık ayet ve dualarla' aldatılıyor, kelli felli hoca efendilerimizin nedense hiç gıkı çıkmıyor! Tabi onlar da deve sidiğinin hükmünün ne olduğunu tartıştıkları için böyle önemli konulara vakit bulamıyorlar! Buradan Diyanete, Maliye Bakanlığı'na, hukuk yetkililerine ve RTÜK'e sesleniyorum: durdurun bu rezaleti, bu sahtekarlığa bir son verin! Samimi biçimde dinini yaşayan ve bir şekilde İslami kisve taşıyan masum kardeşlerimizi istisna tutarak bu kıllı primatların bir an evvel hak ettikleri cezayı bulmalarını temenni ediyorum!"

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.