reklam
28 Eylül 2021 Salı
Anasayfa > SİYASET > Türkiye tek parti ile yönetilmelidir koalisyonu kaldıramaz

Türkiye tek parti ile yönetilmelidir koalisyonu kaldıramaz

09.10.2015 15:00 12 14 16 18 yazdır
Babacan; 'Seçimlerde arzumuz, Ak Parti'nin yeniden Meclis'te çoğunluğu sağlaması ve Türkiye'nin tek parti ile yönetilmesidir' dedi.
Türkiye tek parti ile yönetilmelidir koalisyonu kaldıramaz

Başta Suriye olmak üzere Rusya ve Ukrayna ile ilgili sorunların Türkiye'yi "ateş çemberi" gibi kuşattığını ifade eden Babacan, "Dünyanın ekonomik tablosu da sıkıntılı. Çin'de meydana gelecek olası bir problem tüm dünyaya yayılabilir. Dünyada gelişmekte olan ülkelerle ilgili genel bir problem var. Kendi yapımızı güçlü tutmamız her zamankinden önemli" diye konuştu. Tek parti hükümetleri döneminde Türkiye'nin daha hızlı büyüdüğüne dikkati çeken Babacan, "Seçimlerde arzumuz, Ak Parti'nin yeniden Meclis'te çoğunluğu sağlaması ve Türkiye'nin tek parti ile yönetilmesidir" dedi.

İKİNCİ NESİL EKONOMİK REFORMLAR GELİYOR

Ali Babacan, seçimden sonra uygulanacak ekonomi politikalarının çok önemli olduğuna işaret ederek, "İkinci nesil ekonomi reformlarının zamanı geldi. 25 dönüşüm programı olarak bunları açıkladık. G-20 ülkelerinin hiçbirinde bu kadar detaylı bir hazırlık yok" diye konuştu.

İkinci nesil ekonomi reformları çerçevesinde bin 248 adet eylem belirlediklerini anlatan Babacan, bunları 2018 yılı sonuna kadar tamamlayarak Türkiye'yi "üst orta gelirli ülke" seviyesinden "yüksek gelirli ülke" seviyesine taşıyacaklarını bildirdi.

Etiketler : Türkiye koalisyon
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri