Oylarınızla memlekete sahip çıkılacağını göstermenizi istiyorum

SİYASET Haber Girişi : 08 Ekim 2015 00:36
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım'da ülkenin kaderi üzerine oyun oynamak isteyenlere fırsat verilmesi halinde, puslu havanın bedelini bu ülkenin çocuklarının ödeyeceğini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım'da ülkenin kaderi üzerine oyun oynamak isteyenlere fırsat verilmesi halinde, puslu havanın bedelini bu ülkenin çocuklarının ödeyeceğini söyledi. Bir oyla memlekete sahip çıkılmasının iradesinin gösterilmesini isteyen Davutoğlu, Kürtler'in bir devleti olduğunu onun da Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyledi.

Ahmet Davutoğlu, İstanbul'da STK temsilcileriyle bir araya geldi. 1 Kasım seçimlerinde tereddüt gösterilmemesini isteyen Davutoğlu, ülkenin kaderiyle oynamak isteyenlere izin verilmemesi gerektiğini söyledi. İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

"Her birimiz bulunduğumuz şehirleri temsil etmekten hem de İstanbul'lu olmakla gurur duyuyoruz. Bayram namazını Diyarbakır Ulu Camii'nde kıldım. Ulu Cami benim için Mescid-i Aksa kokusunun sindiği mübarek bir mekandır. Oradaki kardeşlerim Mescid- Haram'da omuz omuza verdiğimiz ebedi kardeşimizdir. Ben Konya'da ne kadar Konyalıysam, Diyarbakır'da da o kadar Diyarbakırlıyım. İstanbul bizi birleştirirken, sakın ola bizi ayırmaya çalışanlara fırsat vermeyelim. Gelin birlik günüdür, gelin omuz omuza verme günüdür.

ÇAKALLARA BEDELİNİ ÖDETİRİZ

Çakallar puslu havayı severmiş. Bu çakallar hep birlikte saldırıya geçti. DAEŞ saldırıya geçti, bölücü terör örgütü Ceylanpınar'da iki polisimizi şehit etti. Biz dedik ki; madem ki bu çakallar puslu havayı sever bizde bu çakallara bu puslu havanın bedelini ödetiriz dedik ve gerekeni yaptık.

1 KASIM'DA TEREDDÜT OLURSA BEDELİNİ ÇOCUKLARIMIZ ÖDER

Bir oyla memlekete sahip çıkılacağının iradesini göstermenizi istiyorum. 1 Kasım'da eğer bu konuda bir tereddüt gösterilirse, 1 Kasım'da hepimizin ait olmak dolayısıyla şerefyar olduğumuz bu aziz ülkenin kaderi üzerinde oyun oynamak isteyenlere fırsat verecek o puslu havaların devamı söz konusu olursa, bedelini çocuklarımız öder. Puslu havaları dağıtalım, aydınlık bir geleceğe hep beraber el ele yürüyelim.

KÜRTLERİN DEVLETİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'DİR

Bana sordular, 'herkesin devleti var, niye Kürtlerin yok?' Bunu diyenler tarih bilmez. Kürtlerin bir devleti var. O devletin adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Başka bir devlet yok."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.