SOYLU: GERİLEME DEVİRLERİ BİTMİŞTİR

SİYASET Haber Girişi : 12 Eylül 2014 15:33
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Türkiye'de vesayet ortadan kalkmıştır, darbeler tarihe karışmıştır, gerileme devirleri bitmiştir" dedi.

Gerileme devirleri bitmiştir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Türkiye'de vesayet ortadan kalkmıştır, darbeler tarihe karışmıştır, gerileme devirleri bitmiştir" dedi.

Soylu, Denizli'de bir otelde düzenlenen AK Parti 5. Olağan Kongre Teşkilat Eğitim ve Bilgilendirme toplantısına katıldı.  

Organizasyonla ilgili basın toplantısı düzenleyen Soylu, Türkiye'nin 12 yılda ciddi bir sıçrama ortaya koyduğunu, bu süreci 2023'e taşıyacak ikinci bir sıçrama hamlesinin hazırlığını yaptıklarını ifade etti.

"Türkiye'de vesayet ortadan kalkmıştır, darbeler tarihe karışmıştır, gerileme devirleri bitmiştir. Bugün milli irade meşruiyeti ile beraber Türkiye büyük hedeflere doğru yolculuğunu istikrarla beraber yapmaktadır" diyen Soylu, 12 yılda ciddi bir sıçramanın ortaya konulduğunu dile getirdi.

AK Parti'nin 2015 seçimleri öncesi teşkilatını yenileyeceği bir kongre sürecine hazırlandığını anlatan Soylu, bu kongrelerin aynı zamanda Türkiye'nin harcının karılacağı organizasyonlar olduğunu belirtti.

Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti'nin ikinci sıçraması olacak 2015 seçimlerine bu kongrelerle hazırlanacağız. Bize bu noktada büyük sorumluluk düşüyor. Hem yeni Türkiye hem de yeni anayasaya ulaşma konusundaki iddia ve iradenin ortaya konulacağı bu kongrelerde bir kurucu meclis hüviyetini sağlayabileceğiz. Bu kurucu kongrelerle inşallah yeni anayasa ve yeni Türkiye'nin bütün kodlarının da milletimizle mukavele edilmesi mümkün olacak. Onun için bu kongreler siyasi tarihimiz açısında da geleceğimiz açısında da çok önemlidir."


Etiketler : SOYLU
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.