Sosyal medyada halkı rencide eden doktorlara soruşturma

SAĞLIK Haber Girişi : 17 Temmuz 2022 08:37
Sosyal medyada halkı rencide eden doktorlara soruşturma
Görev yaptıkları ilçe halkına yönelik çirkin paylaşım yapan 2 doktor açığa alındı

Halk bu aşağılamayı hak etmiyor

 

Görev yaptıkları ilçe halkına yönelik çirkin paylaşım yapan 2 doktor açığa alındı

 

Ordu’nun Gürgentepe Devlet Hastanesi'nde görev yapan pratisyen hekim U.G., sosyal medya hesabından ilçedeki hastalar hakkında çirkin ve küfürlü paylaşımda bulundu.

 

“Ter, tezek ve çökelek karışımlı…”

U.G., hastaları için “Ter, tezek ve çökelek karışımlı Gürgentepe kokusuyla başlayan bir nöbetten herkese günaydın… Reçeteye duş jeli eklememe ramak kaldı. Atatürk’ün ‘bakın bunun adı şapkadır’ dediği noktadayım. This is banyo” yazdı.

 

Meslektaşından hakarete destek

 

Bu hakaretlere Gölköy Devlet Hastanesi'nde görev yapan bir başka pratisyen hekim S.G. de yorum yaparak, çirkin bir şekilde cevap verdi.

 

 

Ordu'da sosyal medya hesapları üzerinden görev yaptıkları ilçe halkına yönelik çirkin paylaşımlarda bulunan pratisyen hekimler U.G. ile S.Ö. açığa alındı, haklarında idari soruşturma başlatıldı.

 

Gürgentepe Devlet Hastanesi'nde görev yapan pratisyen hekim U.G. sosyal medya hesabından ilçe halkına yönelik çirkin paylaşımda bulundu. Gölköy Devlet Hastanesi'nde görev yapan pratisyen hekim S.G. de U.G.'nin paylaşımına çirkin bir yorum yazdı.

 

İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

 

İki doktorun yazışmaları sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki çekti. Tepkiler üzerine Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, U.G. ile S.G. hakkında idari soruşturma başlattı. İki doktor açığa alınırken, bakanlıktan müfettiş talep edildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.